רחפנים
חברת DJI השיקה לרחפנים שלה מצלמת Zenmuse Z3 המאובזרת בזום אופטי
דרג את הכתבה

יצרנית הרחפנים הסינית DJI הציגה מצלמה חדשה המצוידת בעדשה עם זום אופטי. מצלמת Zenmuse Z3 עולה 900$, שוקלת 262 ג' וכוללת חיישן Sony של 1/2,3" הזהה לקיים במצלמות DJI Inspire 1 ו-Phantom 4. קיימת תמיכה להקלטת ווידיאו ברזולוציית 4K בקצב של 30 פריימים בשנייה וצילום תמונות באיכות 12 מגה פיקסלים. בנמצא גם עוגן בעל שלושה תופסנים, גרסא משופרת של מערכת ייצוב שהייתה בדגם Zenmuse X3: הסטיות המקסימאליות בעת רטט צומצמו מ-0.03 ל-0.02 מעלות.

החידוש העיקרי של המצלמה הינו זום אופטי משולב פי 3.5 (בעת הקלטת ווידיאו באיכות 1080p הזום מושלם בזום דיגיטלי נוסף המקרב פי 2). DJI מציגים את Z3 ככלי המיועד לשימוש תעשייתי. בדרך כלל, ניתן להשיג תמונה מקורבת בעת צילום רק באמצעות קירוב הרחפן לאובייקט. כעת המפעיל יכול לשמור על מרחק, ולקרב את התמונה באמצעות הזום. תכונה זו יעילה במיוחד במקרים של משימות חיפוש והצלה וכן הליכי מעקב ובחינה של אובייקטים אסטרטגיים וצבאיים.

והכי חשוב: הפעלה של הרחפן של DJI דרך ערוץ הווידיאו מוגבלת בגלי רדיו ישירים (כלומר ללא מכשולים משמעותיים בין המשדרים), לכן לפעמים פשוט אין אפשרות להתקרב לאובייקט שרוצים לצלם. כך, הזום האופטי מרחיב בצורה משמעותית את אפשרויות הצילום.

DJI Zenmuse Z3

מצלמת Zenmuse Z3 מתאימה לרחפני Inspire 1, Matrice 100 ו-Matrice 600. היא תומכת בטכנולוגיית העברת שידור ווידיאו באיכות HD – DJI Lightbridge ו-Lightbride 2 במרחק של עד 5 קילומטרים. שליטה בזום נעשית באמצעות היישום הרגיל של DJI, והמצלמה אפילו קיבלה הגדרה אישית של מהירות התגובה, המאפשרת לשלוט בצורה מדויקת ביותר בתנועות הרחפן בעת קירוב מקסימלי. ייתכן שמצלמה זו תופיע גם בדגם הבא של הרחפנים הביתיים – Phantom.

DJI אינה החברה הראשונה שמציעה מצלמה עם זום אופטי לרחפנים. לדוגמא, Aeryon HDZoon30 מאובזרת בעדשה עם זום אופטי המגדיל פי 30. אך DJI עדיין נותרת השחקן המשמעותי ביותר בשוק הרחפנים הגדל במהירות. חברה זו מרחיבה את מוצריה המקצועיים והביתיים. ראוי לציין שאפשרויות אלה של הרחפנים יהפכו בקרוב לנפוצים יותר ויותר ויגררו דיונים רציניים בנוגע לבעיית המעקב הסמוי שהן מאפשרות.