רחפנים
DJI בשיתוף FLIR מכריזות על מצלמה תרמית לרחפנים
5 (100%) 1 vote

חברת DJI הודיעה על מיזם משותף עם חברת FLIR – פיתוח מצלמה תרמית Zenmuse XT, המיועדת לרחפנים Inspire 1 ו-Marice 100. מצלמה זו תשמש לגילוי שריפות בשלבים מוקדמים, עבודות חיפוש והצלה ומדידת יעילות מערכות החימום הביתיות.

יצרנית הענק הסינית DJI צברה אהדה מוצדקת בקרב קולנוענים וחובבי הרחפנים. בימים אלה החברה מקדישה תשומת לב רבה יותר למגזר העסקי, עבורו הושק גם דגם Agras MG-1 המיועד לריסוס חומרי הדברה.

הסרטון מציג את המצלמה בפעולה: סיוע למכבי האש באיתור מקור הדליקה, בדיקת מצבם של גידולים חקלאיים, עבודה בעת מבצעי חיפוש והצלה. מצלמת Zenmuse XT משווקת בשתי גרסאות: עם תמיכה ברזולוציות 640X512 ו-336X256. המצלמה נשלטת באמצעות יישום DJI Go. על פי טענת נציגי חברת FLIR, רגישות המצלמה הינה כ-0,1 מעלות צלזיוס (50 Mm,f/1).

DJI Drones

המצלמה מתחברת לרחפן באמצעות מערכת צירים רגילה, בדומה לדגמים Inspire 1 ו-Matrice, לכן אין שום קושי להחליף אותה עם מצלמות אחרות התואמות לרחפני DJI. רחפן Matrice 100 יכול לטוס עד 35 דקות, רחפן Inspire 1 – עד 22 דקות. מכירה רשמית של המצלמה תיפתח ברבעון הראשון של 2016. מחיר המוצר עוד לא ידוע, אך חברת FLIR כבר מייצרת מצלמה דומה לרחפנים במחיר 1500$.