רחפנים
הסיכונים והכללים בהטסת רחפנים במהלך יום העצמאות
דרג את הכתבה

ההתרעה של רת"א (רשות התעופה האזרחית)

יום העצמאות הוא אחד החגים שבהם אנו מוצאים לא מעט ישראלים יוצאים לטיולים ולמנגלים המסורתיים בפארקים שונים ובפינות חמד בטבע. המוני ישראל אינם רוצים להרגיש בסיכון כלשהו, ולכן רת"א (רשות התעופה האזרחית) מתריעה לגבי הטסה של רחפנים בחג.

הרשות מתריעה לגבי הטסה של רחפנים מעל התקהלויות שונות של בני אדם במקומות שונים ולגבי הטסה בזמן המופעים הרבים של יום העצמאות. זאת יחד עם הטסה לא חוקית באזורי חופי הים בזמן המטסים שחיל האוויר עורך ביום העצמאות.

כללים מיוחדים למטיסי רחפנים בישראל

רשות התעופה האזרחית של ישראל פרסמה כללים והנחיות במיוחד להטסה של רחפנים וטיסנים על מנת שניתן יהיה לשמור על כללי בטיחות בהטסת כתב"מים (כלי טייס בלתי מאוישים). כללים מיוחדים אלו מתווספים כמובן לכללי הבטיחות הרגילים שאמורים להכיר מטיסי רחפנים בישראל. זאת מאחר וכך ניתן יהיה לשמור על ביטחונם של אלו הנמצאים באזורי ההטסה השונים.

חובת ההיכרות של המטיסים עם כללי הבטיחות

על מטיסי רחפנים להכיר את כללי הבטיחות כדי למנוע סיכון בכל הטסה. כך מדובר על שמירה על קשר עין עם הרחפן בעל רגע של ההטסה, על הטסה בגובה מרבי של 50 מטר מעל פני הקרקע, ועל התרחקות של בעל הרחפן למרחק של 2 ק"מ לפחות מהמסלולים של שדות התעופה.

מעבר לאיסור לסכן מטוסים באוויר, על המטיסים להרחיק את הרחפנים משכונות מגורים, ממבני ציבור, ומהתקהלויות של אנשים. מדובר על מרחק של לפחות 250 מטר מכל אזור שמאוכלס בבני אדם. את הכללים לבטיחות ניתן למצוא באתר האינטרנט של "רשות התעופה האזרחית".