רחפנים
חברת Xiaomi הכריזה על רחפן Mi Drone
5 (100%) 1 vote

כפי שהבטיח מייסד חברת Xiaomi ליי ג'ון (Lei Jun), המותג שלו הצטרף לשורותיהן של יצרניות הרחפנים הידועות בעולם. ההכרזה הרשמית על ייצור הרחפנים בפיתוח החברה, ה-Mi Drone, יצאה לכלי התקשורת ב-25 למאי. ולמרות שעיצוב המכשיר הוצג יום לפני בסרטון פרסומי, במהלך האירוע התקשורתי נחשפו המאפיינים הטכניים העיקריים של המוצר החדש.

הרחפן הראשון שייצא עם לוגו חברת Xiaomi דומה בצורתו החיצונית לדגמים של חברות אחרות הקיימים כיום בשוק, והדבר היחיד שמבדיל אותו מהאחרים מבחינה סגנונית זה אולי המצלמה בצורה אליפטית. המפתחים בסין הדגישו בעיקר את הציוד הטכני של הרחפן – ובעיקר את היחס החיובי בין המפרט הטכני המרשים והמחיר הנגיש.

ה-Mi Drone של Xiaomi מצויד בשני סוגי מצלמות לבחירת הקונה. הסוג הראשון תומך בהקלטת ווידיאו בפורמט 4K ו-30 פריימים בשנייה, בעוד הסוג השני מוגבל יותר – צילום ברזולוציית 1920×1080 פיקסלים. בשני המקרים, למצלמות יש סיוע במיקוד התמונה – מייצב תלוי.

אחד היתרונות של הרחפן של Xiaomi הוא המודולריות שלו, המאפשרת לבעלי המכשיר לבצע החלפה עצמאית של חלקים מסוימים – המצלמה, הפרופלורים ואלמנטים נוספים של ההרכב כולו.

המאפיין החשוב ביותר של כל רחפן – זמן טיסה מרבי, שעבור הרחפן של Xiaomi הוא 27 דקות. זמן טיסה זה מסופק על ידי סוללה נשלפת בנפח של 5100mAh.

ניתן לשלוט בתנועת הרחפן באמצעות שלט מיוחד המגיע יחד עם ה-Mi Drone. שלט זה מצויד בשתי אנטנות ויש לו חיבור לסמארטפון, שעל מסכו תופיע התמונה ממצלמת הרחפן בשידור ישיר. המרחק שהרחפן מסוגל לעבור מבלי לאבד את הקשר מהמפעיל הוא 3 ק"מ, אך שידור ווידיאו ישיר מהרחפן באיכות 720 פיקסלים תהפוך ללא זמינה כבר לאחר 2 ק"מ. כמו שאר הדגמים בעלי טווח מחירים דומים, גם Xiaomi Mi Drone מסוגל לחזור באופן אוטומטי לנקודת הפתיחה או לבצע נחיתה בנקודה קבועה מראש.

העלות הקמעונאית של Xiaomi Mi Drone בשווקים המקומיים תעמוד על 380$ ו-457$ עבור גרסת המצלמה Full HD או 4K בהתאמה. גיוס הכספים למען שחרור גרסה מופשטת של הרחפן תוכנן להתבצע באמצעות גיוס המונים, שהתחיל ב-26 למאי. בכל הקשור לגרסה בעלת מצלמת 4K, שלב זה של בדיקות פתוחות של גרסת הבטא של דגם זה נקבע לסוף יולי 2016.