רחפנים
רחפנים על פלטפורמת Snapdragon Flight יוכלו להתמצא במרחב באופן עצמאי
דרג את הכתבה

חברת Qualcomm חשפה חלק מהאפשרויות של הרחפנים המבוססים על פלטפורמת Snapdragon Flight. פלטפורמה אשר נקראת גם "מערכת על שבב". הפיתרון מבוסס על מעבד Snapdragon 801, המאופיין בארבעה ליבות חישוב Krait 400 בעלות תדרים גבוהים מ-2,0 GHz ובמאיץ Adreno 330. הפלטפורמה מספקת תמיכה לרשתות סלולריות LTE Cat 5 ומצלמות עם רזולוציה של עד 21 מיליון פיקסלים.

על פי הדיווחים, הרחפנים על בסיס פלטפורמת Snapdragon Flight יהיו מצוידים במצלמה סטריאוסקופית, המאפשרת ליצור מפה של השטח תוך כדי תנועה ולתכנן את ההתקדמות העתידית. המיפוי לוקח בחשבון את מיקומם של כל הפריטים במסלול שתוכנן, מה שיאפשר למנוע היתקלות במכשולים. במקביל, כלי הטיס יספק את האפשרות לצלם סרטונים באיכות 4K. ניתן להפעיל את הרחפן באמצעות יישום מיוחד בטאבלט, סמארטפון או מחשב.

לאחר ביצוע המשימה, הרחפן יכול לחזור באופן עצמאי לנקודת המוצא. טכנולוגיית Quick Charge מספקת הטענה מהירה של הסוללות. רחפנים על בסיס פלטפורמת Snapdragon Flight צפויים להופיע בשוק המסחרי במחצית הראשונה של שנת 2016. חברת Yuneec הסינית, המתמחה בפיתוח רחפנים צרכניים ומקצועיים כבר הודיעה על נכונותה להשתמש במיפוי שנוצר באמצעות הפלטפורמה.