רחפנים
SkyWall 100: בזוקה כנגד רחפנים
דרג את הכתבה

הפופולאריות והזמינות ההולכות וגדלות של הרחפנים הינה חרב פיפיות: מצד אחד, הרחפנים יכולים לשמש למטרות נעלות (העברת חבילות, מחקר באזורים לא נגישים לאדם וכו'), אך מצד שני גם למטרות נפשעות (צילום בלתי חוקי באזורים פרטיים ואסורים, הובלת סמים וכו'). SkyWall 100 נועד למנוע הפרות חוק אלה. מדובר במכשיר נייד שפותח על ידי החברה הבריטית Openworks Engineering. הוא יורה רקטות עם רשתות ומצנח. כאשר רקטה זו מתפוצצת באוויר, הרחפן נקלע ברשת, בעוד המצנח מספק לו נחיתה רכה.

Skywall 100

ראוי לציין שגם אדם לא מאומן יכול לתפעל את SkyWall 100, משום שהמכשיר מאובזר במערכת כיוון חכמה, שקובעת את מהירות המטרה ומחשבת את הרגע המתאים ביותר לביצוע הירייה, כך שכל מה שנותר למפעיל הינו ללחוץ על הכפתור בהינתן האות לכך. מפתחי SkayWall 100 מציינים את שלל היתרונות של המכשיר: היכולת לפגוע במטרות שבטווח עד ל-100 מטרים, המשקל הנמוך – 10 ק"ג בלבד והאפשרות לבצע טעינה מחדש במשך 8 שניות בלבד.

כזכור, בעיית רחפנים המעופפים ללא בקרה הופכת לקריטית במיוחד במדינות רבות בימים אלה. למשל, בסוף שנה שעברה משטרת טוקיו הודיעה על כוונתה ללכוד רחפנים הטסים ללא אישור מתאים באמצעות רשתות. עם זאת, בארץ השמש העולה הוחלט להיעזר לשם כך ברחפנים ייעודיים ולא במתקני קרקע. שומרי הסדר בהולנד נקטו בגישה יצירתית יותר בעניין, שם הוחלט להיעזר בנשרים מאולפים.