רחפנים
הרחפן שיורט באמצעות חנית
4 (80%) 1 vote

אין ספק שרחפנים הינם פריטים מעניינים ומועילים מאוד, אך עד לרגע שבו מכשיר כזה חודר לשטח הפרטי שלכם או מפריע לתעסוקה שלכם בעצם הימצאותו בשדה הראייה שלכם. וזה בדיוק מה שקרה ברוסיה בפסטיבל "רוסבורג 2016" המוקדש לתחום ההיסטוריה. האירוע התקיים ב-8 למאי באזור ליפטסק. אחד מאורחי האירוע היה לבוש בלבוש הולם לתקופה ההיסטורית – בשריון אבירים וחמוש בחנית המתאימה לרוח התקופה. הוא החליט שהרחפן שצילם את המתרחש בשטח הפסטיבל דווקא לא הולם את רוח התקופה, לקח את העניין לידיו ופתר אותו חיש מהר.

השתלשלות האירועים במקום הייתה הבאה: הרחפן עקב אחרי המתרחש מהאוויר על פי אישור ובאופן חוקי לגמרי – הוא תיעד את המתרחש במחנה בסגנון ימי הביניים שנבנה במיוחד לרגל הפסטיבל. אך עצם נוכחותו לא מצאה חן בעיניי אחד המשתתפים והוא פשוט זרק לעבר המכשיר את החנית שהייתה חלק מהתחפושת שלו. הזריקה היותר מוצלחת ביותר – הרחפן התרסק לאדמה כבר לאחר שתי שניות.

ראוי לציין שהחנית שפגעה ב"דרקון המכני" (כך משתתפי האירוע קראו בצחוק לרחפנים מאוחר יותר) לא הייתה נשק נאות, הקצה שלו היה בעל קצה רך לנטרול מהלומות. לכן ההתקלות בין הרחפן לחנית הסתיימה ללא נזק משמעותי למכשיר. עם זאת, ה"אביר האפל" נקלט בעדשת המצלמה של הרחפן, וזהותו התגלתה מהר מאוד, ותוך זמן קצר הוא נאלץ לא רק להתנצל על התנהגותו, אלא גם לקחת על עצמו את הוצאות תיקון המכשיר.

האירוע הזה נתן למארגנים רעיון לתחרות מעניינת לפסטיבל "רוסבורג" הבא – "הרוג את הדרקון", שבו הטלת החנית ברחפן תהיה בעלת מטרה ספציפית ולא תגרור הוצאות כספיות מצד המנצח.