רחפנים
FAA אישר ל-Qualcomm לבחון רחפנים ליד שדה תעופה
דרג את הכתבה

Qualcomm, יצרנית השבבים הניידים הודיעה על קבלת אישור ממנהל התעופה הפדרלי של ארה"ב (FAA) לביצוע טיסות ניסיון של רחפנים מעל שטחי הקמפוס של המנהל בסאן דייגו. המרחב האווירי מעל לקמפוס שייך לקטגוריית Class B, מה שיוצר הגבלות רבות באפשרויות ההטסה של הרחפנים, משום שאזור זה נמצא ליד אחד משדות התעופה העמוסים ביותר במדינה.

האישור מאפשר לחברת Qualcomm לבצע טיסות ניסיון של רחפנים בגובה של עד 200 רגל (61 מטרים) למטרות מחקריות. מהחברה נמסר שמדובר באישור הראשון מסוג זה שהעניק ה-FAA להטסת רחפנים במרחב אווירי מקטגוריית Class B. שנה שלמה נדרשה ל- Qualcomm על מנת לקבל אישור זה. כמו כן, האישור לא פוטר ממילוי טפסים רבים עבור ביצוע ההטסות. למשל, Qualcomm מחויבת להודיע לסניף ה-FAA הקרוב על ההטסות ניסיון המתוכננות לפחות 48 לפני הטיסה. לא ניתן לבצע טיסות מבחן לרחפן במידה ופקחי האוויר לא עובדים באותו יום.

Qualcomm

ב-Qualcomm הזדקקו לאישור המנהל לביצוע בדיקות של הרשת האלחוטית LTE ולהתנסות ברשתות 5G (רוב הרחפנים הצרכניים נעזרים ברשת Wi-Fi) וכן עבור העבודה העתידית על Snapdragon Flight – מערכת אלחוטית על גבי שבב, שמפותחת במיוחד עבור הרחפנים.