רחפנים
DJI Matrice 600 – הרחפן החזק בעולם של DJI לצלמי קולנוע
דרג את הכתבה

זה לא רחפן פשוט שמתאים לציבור הרחב

רחפנים רבים נמכרים היום לכל דורש בלא מעט מקומות בעולם. אך נראה כי לעתים יש דגמים מיוחדים וייעודיים מאוד שלא ישווקו בצורה נרחבת אלא נקודתית מאוד מאחר והם מתאימים לשימוש מקצועי. כך הוא הרחפן החזק והחדש של חברת DJI שמיועד לצלמי קולנוע ולארגונים שונים בזכות כך שהוא טס יותר זמן ומציג דיוק רב עד לרמה של סנטימטר בודד.

עוד חשיפה גדולה של חברה גדולה

זה לא חדש ש-DJI נחשבת ליצרנית גדולה של רחפנים. כך, לאחר שחשפה בגאון את ה- Phantom 4 לציבור הרחב, היא חושפת כעת 2 רחפנים חדישים מאוד שנחשבים לחזקים ולמתקדמים, אך הם מיועדים יותר לאולפני הסרטים של הוליווד בארה"ב (או לכל מי שיש בכיסו כסף מיותר בסכום של 4,600 דולר).

DJI Matrice 600

Matrice 600 הוא להיט קולנועי בפני עצמו

דוברי חברת DJI מגדירים את ה-Matrice 600 החדש כעוצמתי יותר מכל רחפן אחר שפותח עד עתה ע"י החברה. בזכות פיצ'רים מיוחדים הוא שונה מרחפנים אחרים והוא אידיאלי לשימוש מסחרי כגון צילום מאתגר ומגוון מאוד ואף תחזוקה של תשתיות.

צלמים מקצועיים ייהנו מקישורית חדשה אל המצלמה שלהם (LightBridge 2) ויראו כיצד היא מזרימה וידיאו באיכות 1080p בקצב צילום של 60 פריימים בשנייה. זאת גם אם מדובר על מרחק מכובד מאוד של עד ל-5 ק"מ.

לדגם זה מערכת בקרה ושליטה חדשה המבוססת על 3 מכשירי GPS ועל 3 מכשירי מדידה IMU. מכשירים אלו מסוגלים לייצר טיסה במסלול מדויק של סנטימטר כדי לענות על צורך של צילום סצנה מורכבת או של חציית קווי מתח חשמלי גבוה. השליטה יכולה להיעשות ע"י אפליקציית DJI GO.

DJI Matrice 600 Drone

אינטנסיביות רצינית מול עומס העבודה

היכרות מעמיקה עם נתוניו של ה-Matrice 600 מדגישה לפרטים כיצד מבחינת זמן הטיסה הוא יכול לטוס חצי שעה בין כל טעינה. זאת בזכות מערך מצוין של 6 סוללות אותן ניתן להחליף כשרוצים. במידה ויועמס על הרחפן משקל גדול יותר של ציוד, הרי שזמן הטיסה יתקצר בהתאם.

בעיקרון מדובר על רחפן איכותי מאוד שיכול לסייע מקצועית לגורמים שציינו לעיל. זאת גם בזכות 6 רוטורים ונשיאת ציוד צילום או ציוד ייעודי אחר עד למשקל של 6 ק"ג. אין ספק שנתונים אלו הופכים את הרחפן החדש של DJI לעוצמתי באמת ולבעל ערך רב למשתמשים המקצועיים בו.