רחפנים
משטרת ישראל פועלת מהיום מבצעית גם מהאוויר באמצעות רחפנים
דרג את הכתבה

פיילוט מוצלח שהביא לתגבור אווירי חשוב

לאחרונה ערכה משטרת ישראל פיילוט חשוב בו היא ניסתה להפעיל בצורה מבצעית מערך של רחפנים. המחשבה על רחפנים כתגבור חשוב ותוך יצירת מענה מבצעי שישלים את היכולות האוויריות של המשטרה, היא נכונה וחשובה בימינו.

תקופת הפיילוט הציגה יכולות מרשימות של כלי הטייס הבלתי מאוישים והוכח עד כמה הם חשובים בטיפול בפשע בישראל. לכן תוצאות הפיילוט הביאו לכך שמשטרת ישראל נערכת בצורה רצינית להגדלת המערך האווירי שלה באמצעות רחפנים.

גאווה משטרתית גדולה בזכות יתרון חזותי משמעותי

חשוב להבין שכבר היום משולבים כתב"מים יחד עם מסוקיה של היחידה האווירית של משטרת ישראל. זאת כדי לסייע ליחידות השטח בתחומי אכיפה רבים ואף בפעילויות ביטחוניות ושמירה על סדר ציבורי במקומות שונים במדינה.

אגף המבצעים של המשטרה גאה ביכולות שמציגים הרחפנים ומדגיש שמדובר על הענקת יתרון יחסי חשוב מאוד של חוזי עילי. כך הוסמכו היום שוטרים במגוון תפקידי שטח בהטסה של כתב"מים תוך שהם עוברים הכשרה מקצועית רלוונטית ומקבלים היתר מיוחד של רשות התעופה האזרחית.

יש כבר הצלחות בשטח

במהלך ההטסות השונות של רחפנים ע"י משטרת ישראל, כבר הצליחו השוטרים לאסוף מידע חשוב בחקירות של הפרות סדר, ירי של זיקוקין בצורה בלתי חוקית, גניבות חקלאיות, ואפילו בסיוע בעת תרגיל חילוץ גדול שנערך בצפון הארץ.

בזכות הצלחות אלה בשטח, מבינים במשטרת ישראל עד כמה זה חשוב להגדיל את מספר השוטרים שיוסמכו לעבוד עם רחפנים ויהיו חלק מהיחידה האווירית החשובה כל כך. בזכות כך תוכל המשטרה לשפר את היכולות המבצעיות שלה במגוון תחומים ולהצליח יותר במלחמה בפשע.