רחפנים
אינטל תרכוש חברת פיתוח רחפנים
דרג את הכתבה

נציגי חברת Intel כבר מזמן מתעניינים ברחפנים ומחפשים לעשות דריסת רגל בתחום חדש ומבטיח זה. על פי החדשות האחרונות, מעצמת המחשבים החליטה לרכוש את הסטארט-אפ הגרמני Ascending Technologies המתמחה בפיתוח רחפנים קטנים ופיתוח התוכנה עבורם. הסכומים של העסקה לא נחשפו לציבור הרחב.

בתקופה האחרונה ננקטו צעדים חוקיים במדינות השונות על מנת לאכוף את נושא השימוש ברחפנים, זאת לאור מקרים חוזרים ונשנים של מקרי פגיעה בפרטיות ופלישה חסרת בושה של מכשירים אלה למקומות לא ראויים. לפיכך, עלה הביקוש לפיתוח אלגוריתמים שיבטיחו דיוק רב בתנועה של המכשיר וניווט בטוח במרחב האווירי. ראוי לציין שחברת Ascending Technologies עובדת בכיוון הזה בדיוק, והאלגוריתמים שלה משמשים לא רק למכשירים של החברה, אלא גם משווקים לרחפנים מתוצרת חברות אחרות.

Intel משתפת פעולה עם Ascending Technologies עוד משנה שעברה. טכנולוגיית RealSense של החברה שולבה עם פיתוחי השותף החדש. לנושא זה הוקדש דו"ח שלם במהלך CES 2015. סביר להניח ש-Intel לא תישאר מחוץ למשחק בכל הקשור לרחפנים גם השנה. כל 75 העובדים של Ascending Technologies יקבלו הצעה להצטרף כעובדי Intel מן המניין ולהמשיך לעבוד על אותם הפרויקטים. בנוסף, Intel ישתדלו לשמור קשרים עם הלקוחות הקיימים של החברה.