רחפנים
חברת Intel הפיקה מופע בהשתתפות מאה רחפנים
דרג את הכתבה

כבר לא מדע בדיוני: קבוצה ענקית ומאורגנת של רחפנים, כולם מנוהלים על ידי מפעיל אחד בלבד. הדבר נעשה אפשרי בזכות אלגוריתמים חדשים, תוכנה מתקדמת והתפתחות טכנולוגית מהירה, לה אנו עדים מדי שנה. חברת Intel הדגימה הלכה למעשה שניתן להפעיל עד מאה רחפנים בעזרת שניים-שלושה אנשים בלבד. ההדגמה נעשתה בצורה מרשימה ותיאטרלית, באמצעות הפיכת הטסה המונית זו למופע ססגוני ובלתי נשכח.

סרטון עם "ריקוד הרחפנים" שצולם עוד בנובמבר 2015 הוקרן לראשונה בפתיחת תערוכת CES 2016. במסגרת היוזמה של Intel, מאה קוואדקופטרים זהים הוטסו בשמי העיר טורנש בגרמניה. על מנת לממש את הרעיון, נעשה שימוש ברחפנים מדגם Spaxels, שפותח על ידי חברת Ars Electronica ושופר על ידי המומחים של Intel.

מופע הרחפנים יצר צורות שונות בשמי הלילה באמצעות הרחפנים, שקווי המתאר שלהן נוצרו באמצעות התאורה הצבעונית של הקוואדקופטרים, המחליפה צבעים בקצב המוזיקה. בנוסף, תועד ונקבע שיא גינס עולמי חדש: "המספר הרב ביותר של רחפנים הנמצאים באוויר בו זמנית", עליו אחראיים Intel והמהנדסים של Ars Electronica ששיתפו פעולה בפרויקט זה.

המפעילים האחראיים על הרחפנים ווידאו שתנועת ונצנוצי האורות של כל הקוואדקופטרים יהיו מסונכרנים ובקצב המוזיקה – קטע מהסימפוניה החמישית של בטהובן שבוצע על ידי התזמורת שהוזמנה במיוחד לכבוד אירוע זה.