גו פרו
גו פרו – מאז ועד היום
5 (100%) 1 vote

הפיתוח המיוחד של חברת "וודמן לאבס"

את מצלמות גופרו מכירים רבים בכל רחבי העולם. מדובר באפשרות מצוינת לתעד רגעי אקשן שונים במצבים מרתקים ובזמנים שונים. למותג GoPro יש היסטוריה מרשימה שכדאי להכיר על מנת להבין מאין הגיעו המצלמות האיכותיות כל כך של חברה זו, ועד כמה נעשתה דרך ארוכה אל הפיתוח של דגמים מרתקים כמו HERO4 למשל. את מצלמות גו פרו מפתחים ומייצרים בחברת "וודמן לאבס" כשבסיס החברה ממוקם בסאן מת'יאו בקליפורניה ארה"ב. המצלמות של GoPro משווקות היום בכל רחבי העולם במגוון רחב של דגמים ועם מספר מרשים של אביזרים מגוונים מאוד על מנת לספק את צרכיו ודרישותיו של כל ספורטאי או חובב אקסטרים באשר הם.


גו פרו הירו

 

 

 

 

 

וודמן, שהקים את החברה, עשה כברת דרך מעט שונה בדרך לייצור מצלמות מרשימות כל כך. בתחילה הוא מכר חרוזים וחגורות מתוך רכב מסחרי שהיה בבעלותו כדי לגייס סכום כסף ראשוני שבעזרתו ניתן יהיה לפתח ולבנות מצלמות מתקדמות. בל נשכח שמדובר על תקופת הפיתוח של מצלמות חכמות, ולכן המצלמה הראשונה של וודמן הייתה מצלמת פילם של 35 מ"מ. לאחר שנת 2004 החלה החברה לייצר ולשווק מצלמה דיגיטלית בעלת יכולת להקליט קטעי וידיאו של 10 שניות, והדבר דחף גם לפיתוח מצלמה המציגה נתון של 3MP. מכאן ועד היום עברה כברת דרך מרתקת של פיתוח כדי להציג לציבור חובבי האקסטרים את HERO4 המרשימה של GoPro מעבר לשלל הדגמים הקודמים של החברה.

היום כבר מדובר על מותג מפורסם

מצלמות האקסטרים מציגות בשנים האחרונות יכולות מרשימות בכל קנה מידה. אך נראה שלא כל חברה יכולה להציג לציבור הרחב מצלמות מתקדמות ברמה גבוהה מאחר ורק רמת פיתוח מתקדמת היא זו שיכולה להביא לשיווק מצלמות איכותיות כמו שחברת GoPro מציעה היום לכל מי שרוצה להבטיח את תיעוד הווידיאו והסטילס שלו בפעילות אקשן מסוימת. גופרו הציגה לאחרונה את דגם HERO4 שמציג אפשרויות מיוחדות מאוד עבור כל מי שרוצה לאתגר את עצמו במקומות מטורפים וברגעים מרתקים במיוחד. דגמי ה"בלאק" והסילבר" שהחברה הוציאה לשוק מתאפיינים בשילוב טכנולוגיות כמו Wi-Fi מהיר, תמיכה בבלוטות', מגוון פונקציות רחב לשליטה ידנית, צילום סטילס גם בתאורה בעייתית, תוכנת עריכה ועוד.

gopro

נראה כי אם נשאל כמעט כל חובב אקסטרים בכל נקודה בעולם לא נופתע לגלות שהוא מכיר את המותג גופרו והוא ישמח מאוד להיות בעליו של אחד מהדגמים של המצלמות האיכותיות המשווקות בעולם (זאת אם עדיין אין לו את HERO4 או דגם אחר של החברה). הייחוד של מוצרי החברה עושה את שלו ומביא לרמת פרסום עולמית שקשה לתעלם ממנה. המצלמות של GoPro מציגות ממימדים צנועים מאוד עם יכולות גבוהות מאוד. כך נהנים היום אנשים בכל רחבי העולם ממצלמות במשקל נמוך שעמידות בזעזועים, מוגנות נגד נוזלים, מתוגברות באביזרים נלווים (שהחברה משווקת, כמו תושבות לקסדות ולאופנוע/יים, שלט רחוק, ערכת צלילה ועוד), ומתאימות לרוכבים, גולשים, צונחים, צוללנים, ספורטאים ועוד.

ייחודו של דגם ה"בלאק"

גופרו מציגה בגאווה את דגם ה"בלאק" כדי להראות שהיום כבר אפשר לצלם ברזולוציה מדהימה מאוד של 4K (במהירות של 30 פריימים כל שנייה). מעבר לנתון מרשים שמגדיל בצורה ניכרת את איכות התמונה יותר מאשר ברמת ה-HD המוכרת, הרי שמדובר גם באפשרות מרתקת באמת של צילום וידיאו מצוין בהילוך איטי. שילוב מיוחד כזה בדגם HERO4 של צילום וידיאו ברור וחד כל כך עם אפשרויות סטילס ברזולוציה גבוהה (12MP) בנפרד או דרך פונקציה של צילום מהיר, הוא כזה שמדגיש את הייחוד של דגם זה של GoPro ואת היכולת שלו לספק חוויית צילום אחרת לגמרי שלא ממש קיימת בדגמים שגרתיים המוצעים היום ע"י לא מעט חברות אחרות.

גם לדגם ה"סילבר" יש מה להציע

כאמור, חברת גופרו מציעה שתי אפשרויות רכישה של HERO4, כשהשני הוא דגם ה"סילבר" גם כאן יכול כל חובב אקסטרים ליהנות מיכולות צילום גבוהות מאוד (אמנם באיכות וידיאו נמוכה יחסית לדגם ה"בלאק", (צילום 4K ב15 פריימים לשנייה)אך עדיין ברמה גבוהה יותר מהמון מצלמות אחרות בשוק) במחיר נמוך מעט יותר מזה של הדגם השחור. תפיסת תמונות סטילס במוד מיוחד (בורסט), ואף מסך מגע מובנה שבאמצעותו אפשר לשלוט בלא מעט הפונקציות שדגם זה מציע (ואף לצפות בקטעי הווידיאו שצולמו), הופכים את HERO4 סילבר לכזו שמתאימה לרבים. בשורה התחתונה, שני הדגמים המעולים האלו של GoPro זוכים להצלחה כבירה בזכות רמתם המרשימה מאוד.

גו פרו הירו 4 – הדגם החדש ברזולוציית 4K