גו פרו, רחפנים
גופרו מכריזה על סדרת מצלמות HERO5 ועל רחפן GoPro Karma
דרג את הכתבה

לאחר זמן לא קצר ש-GoPro לא השיקה מוצרים חדשים, מכריזה החברה כעת על מצלמות חדשות מדגמי HERO5 ועל רחפן GoPro Karma המתקפל.

בכל הקשור ל-HERO5, הרי שהן מציגות קדמה טכנולוגית גבוהה יותר מזו שהורגלנו אליה במצלמות GoPro הקודמות. מדובר על ה-HERO5 Session ועל ה- HERO5 Black שמחזקות עוד יותר את שם המותג המוכר של מצלמות אקסטרים בעולם. המצלמות מגיעות עם יכולת אחסון בענן GoPro Plus להעלאה אוטומטית של תכנים כשהמצלמה בטעינה ומחוברת ל-Wi-Fi פעיל. הדבר כרוך במנוי שעלותו החודשית היא 4.99 דולרים.

HERO5 Black

זוהי מצלמת וידיאו המצלמת וידיאו ב-4K ב-30 פריימים בשנייה ויש לה מסך מגע מובנה המגיע בגודל של 2 אינץ'. בנוסף, מצלמה זו כוללת מערכת דיגיטלית שמפחיתה רעשים ע"י שלושה מיקרופונים, כשגם חיישן של 12mp בעל מערכת ייצוב וידיאו אלקטרונית ממוקם בה.

דגם זה יודע לקבל הוראות קוליות מהמשתמש והוא אף מאפשר תפעול ע"י שימוש בכפתור בודד. עוד דברים חשובים הם מקלט ה-GPS הפנימי, האפשרות להקליט קול בסטריאו, והעמידות למים בעומק של עד ל-10 מטר (כשהמצלמה, להבדיל מדגמים קודמים, לא צריכה כלל מארז חיצוני).

דגם זה יעלה בישראל 1999 ₪, והוא יתחיל להימכר ב-2 באוקטובר.

HERO5 Session

מצלמה זו מציגה גודל קטן אך היא עדיין מצלמת וידיאו ב-4K ב-30 פריימים בשנייה ומותקן בה חיישן של 10mp. הדגם הנ"ל עמיד במים עד ל-10 מטרים עומק, הוא כולל מערכת לסינון רעשים, ומצויד בתקשורת מסוגי Bluetooth ו-Wi-Fi להפעלה מרחוק מאפליקציה.

דגם זה יעלה בישראל 1499 ₪, והוא יתחיל להימכר באוקטובר.

רחפן מתקפל GoPro Karma

רחפן קומפקטי עם ערכה מוכנה בתיק גב הכולל מערכת ייצוב תלת-צירית נשלפת ומתאימה לעבודה עם מצלמות של GoPro. מהירות הרחפן המקסימאלית היא 56 קמ"ש ומרחק התעופה עומד על עד 1,000 מטר בגובה הטסה של עד ל-4,500 מטר.

הרחפן מצויד בבקר שליטה – Karma Grip יחד עם מסך מגע שמעוצב בצורה דומה לקונסולות משחק. הסוללה מספיקה עד ל-4 שעות וניתן להתממשק למצלמת GoPro גם מהדור קודם.

מחיר הרחפן יעמוד על 799 דולר כשמדובר על דגם ללא מצלמה, על 999 דולר כשמדובר על מצלמה מדגם HERO5 Session, ועל 1099 דולר כשמדובר על מצלמה מהדגם החדש של HERO5 Black. בתחילת 2017 ישווק רחפן GoPro Karma הן בעולם והן בישראל.