רחפנים
רחפנים יצוידו במערכת הראייה החדשה Google Tango
4 (80%) 1 vote

בחברת Google סבורים שהטכנולוגיות החדשות המפותחות במסגרת פרויקט Google Tango ישמשו לא רק סמארטפונים וטאבלטים בעלי ראייה ממוחשבת.

המיזם Tango קם על מנת ליצור פלטפורמת תוכנה וחומרה המאפשרת למכשירים ניידים ליצור תמונה דיגיטלית תלת-מימדית של המתרחש סביבם. המכשירים יקבלו את האפשרות להעריך ולהבין את סביבתם ולהתאים את תנועתם, כפי שעושה בן אדם. מערכת מצלמות מובנית ובעלת אפשרות להערכת עומק אחראית על יצירת תמונה מפורטת ותלת-מימדית של הסביבה.

בתערוכת CES 2016 שהתקיימה לא מזמן, החברות Google ו-Lenovo הציגו את הסמארטפון המסחרי הראשון המופעל על בסיס פלטפורמת Tango. זהו מכשיר עם מעבד Qualcomm Snapdragon שייכנס לשוק בקיץ הקרוב.

על פי הדיווחים האחרונים, מפתחים בתחום הרובוטיקה והרחפנים מראים עניין כלפי פרויקט Google Tango. האמצעים החדשניים בתחום ראייה ממוחשבת, הערכת עומק ומעקב אחר תנועה יאפשרו לרחפנים לנווט במרחב האווירי במיומנות רבה, באמצעות יצירת מפה תלת-מימדית תוך כדי הטיסה. אך על מנת להשיג מטרות אלה, פלטפורמת Tango תזדקק לעבור אופטימיזציה לעבודה בשטחים פתוחים, היות ונכון לעכשיו היא מיועדת בעיקר לפעילות במבנים.

תחום אחר ליישום של Tango – מערכות של מציאות מדומה ומציאות משולבת. למשל, ניתן להעביר תבניות תלת-מימד שנוצרו על בסיס נתונים בעולם האמיתי לתוך מרחב משחק ווירטואלי, וליצור עולמות היברידיים ברמת ריאליסטיות שלא נראתה עד כה.