רחפנים
רחפן יספק אינטרנט במהירות 10 גיגה ביט בשנייה
דרג את הכתבה

ברשת העולמית הופיעו חדשות על עבודתה של חברת גוגל על הפרויקט השאפתני שלה: Google Project SkyBender, המיועד לניצול האנרגיה הסולארית לתפעול רחפנים שיספקו גישה לאינטרנט מהיר.

פרויקט Project Loon כבר זכה לסקירה נרחבת. באמצעותו גוגל מתכננת לספק אינטרנט לאזורים מרוחקים או פגועים מאסונות טבע, זאת באמצעות כדורים פורחים עם ציוד רשתות LTE.

על פי הפרסום ב-The Guardian, במקביל פועלת חברת גוגל למימוש פרויקט נוסף – Project SkyBender. במסגרתו, מעל המדבר בניו מקסיקו מרחף צי של רחפנים המופעלים על ידי אנרגיית השמש, המצוידים בטכנולוגייה חדשנית בפס רחב המספקת מהירות העברת נתונים הגדולה פי 40 ממהירות רשתות LTE. העבודות מתבצעות בתוך החלל החדש Spaceport America שנחנך בניו מקסיקו.

עד כה, העבודה על פרויקט זה בוצעה בסודיות מוחלטת. נעשה שימוש בטכנולוגיה חדשה בשם " millimeter-wave radio" (גלי רדיו בטווח מילימטר) המיועדת להעברת נתונים מהירה. על פי הדיווחים, טכנולוגיה זו תהווה את הבסיס לדור האינטרנט החדש 5G.

למרות שפרויקט Skybender חדש לנו, אי אפשר לומר את אותו הדבר על העניין של גוגל בטכנולוגיית קשר רדיו בגלים בטווח מילימטר. כבר בשנת 2014 גוגל שלחה מכתב לנציבות התקשורת הפדראלית (FCC) שבו דיווחה על תכנון להתחיל בבדיקת טכנולוגיה אלחוטית מבטיחה בסאן מטאו (מדינת קליפורניה). כנראה שדובר על טכנולוגיה זו.