רחפנים
גוגל עובדת על שירות משלוחים ע"י רחפנים
4.5 (90%) 2 votes

הכירו את פרויקט Wing

גוגל אינה פוסקת לרגע כשהיא פועלת בתחומים מתקדמים רבים, וכעת היא מציגה גם רצון להקים מערך שירותי משלוחים ע"י רחפנים. מדובר על רחפנים שפותחו ע"י מעבדות גוגל X ואמורים לפעול תחת ניהולה של חברה נפרדת. המיזם התחיל כבר בשנת 2014, וכיום הוא מתקדם תחת חברת האם של גוגל, אלפבית. לדברי מנהל הפרויקט דייוויד ווס, שירות משלוחים זה יחל כבר בשנת 2017.

יצירת מערכת בקרה ותיאום בעלת חשיבות רבה

כמובן שרחפנים לא יכולים לרחף להם סתם כך ממחסן של חברה מסוימת לביתו של אדם שהזמין מוצר כלשהו, ולכן מנהל המיזם בחברת גוגל שותף גם להקמה של תשתית פדראלית בארה"ב כדי שהרחפנים לא יסכנו את הציבור.

מדובר על הקמת מערכת יציבה לבקרה שתתבסס על סלולר ואינטרנט כתקשורת רציפה למטרה של תיאום טיסות הרחפנים בגובה הנמוך מ-150 מטרים. הרעיון הוא ליצור מרחב אווירי בלעדי לרחפנים שנמוך מזה בו עושות שימוש הטיסות המאוישות אך גבוה דיו למניעת סכנה באזורים מאוכלסים.

חלק ממרוץ עולמי למשלוחים ע"י רחפנים

חברת אמזון הייתה הראשונה להצהיר כי היא מעוניינת ליצור מערך שליחויות אווירי באמצעות רחפנים, ובכך הציתה את הדמיון של רבים. משלוח ע"י רחפן בתוך חצי שעה בלבד מרגע סיום ההזמנה באתר אינטרנט, זה משהו שאין להקל בו ראש, כך שהיה צפוי שההודעה תביא לתחרות בנושא זה.

חשוב לציין כי פיתוח מערך של רחפני משלוח החל אצל גוגל עוד לפני הצהרתה של חברת אמזון, אך המהלך נחשף רק לאחר מכן. גוגל קיימה מבדקי טיסה בשיתוף נאס"א, והציגה ביוטיוב סרטון מאוסטרליה בו היא בוחנת את יכולות המל"ט שהיא מפתחת (הכולל מטר וחצי של מוטת כנפיים והמראה אנכית).