חברת גוגל רשמה פטנט על הרחפן המשרדי
דרג את הכתבה

קיימים אינספור שימושים לרחפן: מעבר לצילומי סרטונים, אפשר להעביר איתם מטענים קטנים לאזורים מרוחקים ואפילו לבצע בדיקה מקיפה של מטוסים לפני ההמראה, כפי שעשתה חברת Airbus לפני זמן קצר. יהיו המטרות אשר יהיו, בדרך כלל מדובר בשימוש ברחפנים באוויר הפתוח. המומחים של גוגל החלו לפתח את הרעיון להכניס קוואדרוקופטרים למבנים סגורים ולהפוך אותם למערכות ניידות של צילום במעגל סגור.

google_drone2

גרסה עם תצוגה

החברה רשמה פטנט על סוג מעניין מאוד של רחפנים. על פי המסמכים, גוגל מציעה לצייד מכשירים קטנים במצלמות ותצוגות וכן במקרנים ולבצע שיחות וועידה בווידיאו בשיטה זו. בתיאור של המפתחים מודגש שמערכת ניידת שכזאת מאופיינת ביכולת תמרון גבוהה ומאפשרת לעשות ישיבות בכל מקום, מבלי להיות מוגבלים על ידי מבנים סגורים והמכשור הנייח שבו.

google_drone

גרסה עם מקרן

עוד לא ידוע מתי גוגל מתכננים להתחיל לעסוק בייצור רחפנים אלה והאם הם בכלל מתכננים להשיק אותם, אך דבר אחד ניתן לומר בוודאות: סביר להניח שהופעה של מערכות נוכחות טלוויזיוניות שכאלה לא תתאפשר בזמן הקרוב. המאפיין הבולט של הקוואדרוקופטרים המודרניים זהו זמן פעילות קצר (בשל הגבלות סוללה) ורמת רעש גבוהה ביותר, שלא תתאים לפגישות וועידה למיניהן.