רחפנים
הרחפנים של DJI מקבלים מידע על מקומות בהם פועלים צוותי כיבוי אש אוויריים
5 (100%) 1 vote

הצורך להסדיר את הפעילות של רחפנים מסחריים במרחב האווירי מאלץ את היצרנים הבולטים בתחום להוסיף הגבלות על אזורי התנועה החופשית של מכשירי טיס אלה. לפיכך, על פי בקשת משרד הפנים של ארה"ב, חברת DJI השיקה עדכון לתוכנת Geospatial Environment Online עם אפשרות העלאה אוטומטית של הגבלות טריטוריאליות זמניות. פיתרון זה דרוש על מנת לפנות את הרחפנים מאזורי שריפה או אסונות אחרים, בכדי לא ליצור מכשול מיותר לשירותים האוויריים הפועלים קשה על מנת למגר את המצב המסוכן במהירות.

המידע נקלט מ-AirMap שמקבל את המידע ישירות ממשרד הפנים, הרבה לפני הפרסום של מנהל התעופה הפדרלי. אפליקציית AirMap מספקת למטיסי הרחפנים מידע ניווט לגובה מוגבל. שריפות באזורי יערות ושפלות מתפשטים במהרה ועוברים פעמים רבות לאזורים אחרים או ששרותי הכבאות מכבים אותן.

בשנת 2015 הרשויות המקומיות במדינת קליפורניה הציעו פרס על סך 75,000$ עבור עזרה בסיוע לכידת בעלי רחפנים שהטיסו את המכשירים שלהם מעל לשלוש שריפות שונות שהתרחשו באזורי יערות. כפי שצוין על ידי הרשויות, באחד מהמקרים הפעילות של רשויות הכבאות האווירית הייתה מוגבלת בשל נוכחות של חמישה רחפנים, מה שדרש להוריד את מערכות הגיבוי למניעת התקלויות, וזה מצידו הביא לעיכוב משמעותי. הפונקציה החדשה תאפשר למנוע מקרים דומים בעתיד. הרשויות יורידו באופן עצמאי את ההגבלות הזמניות כאשר הצורך בהן יעבור ובעלי הרחפנים מחברת DJI יוכלו להטיס את כלי הטיס שלהם מעל לאזור הבוער.

שירות  Geospatial Environment Online נועד להגן על המשתמשים מפני הפרת חוקי המדינה וגרימת נזק בשוגג. בין האזורים המוגבלים לטיסה ניתן למצוא לא רק את המקומות בהם פועלות רשויות ההצלה השונות, אלא גם מסלולי התנועה של בכירים ממשלתיים, אזורים של התקהלויות המוניות, אצטדיונים, בתי סוהר, תחנות כוח גרעיניות ואזורים מוגנים אחרים.

בתוכנה יש ארבעה סוגים של אזורים מיוחדים: אזהרות (למשל – שמורות טבע), אזהרות חמורות (ריחוק יחסי משדה תעופה), אזורים הדורשים אישור מיוחד (אזור הקרוב לשדה התעופה) ומקומות אסורים לגמרי (למשל היכל הכנסת). בשני המקרים הראשונים המפעיל מקבל התרעה, במקרה השלישי יש לעבור הליך אישור: יש להזין את מסלול הטיסה, מספר הטלפון, מספר כרטיס אשראי או חשבון בנק – הנתונים האלה עוברים לארגונים ממשלתיים. במקרה האחרון הרחפן פשוט לא יטוס לאזור האסור או אפילו לא יעלה לאוויר. ניתן להסיר את האיסור באמצעות פנייה ל-DJI בכתובת האי-מייל המיועדת לכך ותוך הגשה של האישורים הדרושים.