רחפנים
מספר הפרות הכללים להטסת רחפנים עולה בצורה מדאיגה
5 (100%) 1 vote

לאחרונה, ניכרת עלייה גדולה בדיווחים על שימושים שונים לא חוקיים ברחפנים על ידי אנשים פרטיים. למרבה הצער, מלבד היתרונות והתועלות הברורים של הרחפנים, הם מביאים איתם גם איום לא קטן שמעורר את דאגת מנהל התעופה האזרחי הפדרלי בארה"ב (FAA). מאוגוסט 2015 ועד ינואר 2016 נרשמו על ידי המנהל 583 מקרים של הפרת הכללים, שרבים מהם כמעט שהביאו לתוצאות טרגיות ביותר.

ההפרה השכיחה ביותר הינה הטסה של הרחפן באזורים שלא מיועדים לכך (למשל, בשטח שדה התעופה) והטסה בגובה רב יותר מהמותר. לדוגמא, באחד ממקרים אלה הרחפן התקרב בצורה מסוכנת למטוס נוסעים Airbus 380 שטס בגובה מעל ל-1.5 ק"מ מעל האדמה. למרבה המזל, ההתנגשות נמנעה.

נזכיר, שבארה"ב קיימת חובה של רישום כל רחפן במשקל 250 גרם ועד 25 ק"ג. ברוסיה חוק זה נכנס לתוקף ב-30 למרץ 2016.

פרטים על החוק ברוסיה נגישים בפרסום החוק הפדרלי בנוגע ל"תיקוני חוקי התעופה של הפדרציה הרוסית בנוגע לשימוש בכלי טיס בלתי מאוישים". המסמך דורש רישום חובה בכל רחבי המדינה של כל רחפן בעל משקל המראה גבוה מ-250 גרם. במילים אחרות, לא רק קוואדקופטרים המשמשים לצילומים דורשים רישום, אלא גם מטוסי ומסוקי צעצוע שנופלים לתוך הקטגוריה הזו. בנוסף, מפעיל הרחפן נדרש להציג אישור מיוחד להטסה – עדות מטייס חיצוני. חשוב לציין שהליך הרישום של הרחפנים אינו מעוגן בחוק, הוא ירשם מאוחר יותר בתקנה נפרדת.