רחפנים
בארה"ב נרשמו כמעט 400,000 רחפנים
דרג את הכתבה

שלושה חודשים לאחר השקת מערכת הרישום הפדרלי של מנהל התעופה האזרחי בארה"ב (FFA) נקלט מידע על כמעט 400,000 רחפנים. על כך הודיע ראש המנהל מייקל הוארט (Michael Huerta) בכנס South by Southwest שהתקיים באוסטין (מדינת טקסס).

FAA פיתח מערכת רישום רחפנים בסיוע מומחים מובילים בשוק לא רק למטרה תיעודית, אלא גם על מנת לקדם את מודעות בעלי הרחפנים לנושאי הבטיחות של ההטסות. לאור המספר ההולך והגדל של רחפנים הנגישים לאנשים, ה-FAA שואף להזכיר לבעלים על כך שהם משתמשים במרחב האווירי ביחד ולכן חשוב לשמור על כללים מסוימים.

נוכח התקנות האוסרות טיסה של רחפנים בגובה מעל 400 רגל (122 מטר), מחוץ לטווח הראייה, בשעות הלילה, ליד שדות תעופה או מעל לאנשים.

רישום הרחפן הינו תהליך פשוט, מילוי הטופס באינטרנט דורש לא יותר ממספר דקות. בעת רישום הרחפן, המשתמש מאשר שהוא מודע לכללים ומוכן לציית להם.

"זוהי דרך להביא לידיעת המפעילים שברגע שהרחפנים שלהם עולים לאוויר, הם הופכים למעשה לטייסים", – אמר הוארטה.

בימים אלה שוקלים ב-FAA לעשות עריכה חדשה של הכללים, שתאפשר להוריד את ההגבלות לשימוש מסחרי ברחפנים. חברות כמו Google, Amazon, ו-Walmart מתכננות להיעזר ברחפנים על מנת לספק סחורות, בעוד חברות אחרות מעוניינות להקל את הרישום של פעילות, כמו צילום וידאו ומעקב באמצעות רחפנים.