רחפנים
התוצאה הקשה של פגיעת להב רחפן בגוף האדם
דרג את הכתבה

גאדג'ט פופולארי שיכול להיות מסוכן מאוד

לרוב, אנו מדברים על רחפן כגאדג'ט פופולארי מאוד שמתחיל להיות נפוץ יותר ויותר בלא מעט מדינות מודרניות בעולם. אך לעתים צריך לעצור ולחשוב על כלי טייס בלתי מאויש זה בצורה מעמיקה יותר כדי להבין שהוא גם יכול להיות מסוכן מאוד אם עושים בו שימוש לא זהיר. לכן ככל שיש יותר מטיסים לא מיומנים, כך הסיכון גדל לפגיעה באנשים תמימים שעסוקים להם בשגרת יומם.

הניסוי שנערך באוניברסיטה בדנמרק

הנה ניסוי חשוב שנערך באוניברסיטת "אלבורג" בדנמרק. ניסוי זה הוא אחד מאותם מהלכים להפוך את הרחפנים לכלי טייס בטיחותיים הרבה יותר לשימוש של הציבור הרחב. אנשי האוניברסיטה יצרו מתקן מיוחד שיכול להפגיש בצורה חזיתית בין להב של רחפן לגוש בשר שמדמה גוף חי.

מדובר על ניסיון להראות מה קורה כשנוצרת פגיעה של להב רחפן בגופו של אדם. מצלמה שמצלמת בקצב של 3,000 תמונות בכל שנייה הראתה בהילוך איטי את הפגיעה על מנת להמחיש עד כמה להב של רחפן יכול להיות מסוכן מאוד ועל מנת לאפשר מדידה מדויקת של הנזק.

תוצאה שאף אדם לא ירצה לחוות אותה

קל מאוד להבין שהתוצאה של פגיעת הלהב הייתה כואבת מאוד. מהירות הלהב הגיעה ל-50 קמ"ש והחדירה לבשר הייתה גורמת לפגיעה קשה אם היה מדובר באדם חי. מדובר על חתך שהיה מצריך פינוי לחדר מיון כדי לטפל ביסודיות בפצוע. חשוב להדגיש שלהב הרחפן לא נעצר לאחר הפגיעה, והוסיף להסתובב ובכך להרחיב את אותו חתך שיצר בתחילה.

ניסוי חשוב שמשמש לאיסוף מידע בטיחותי

הדנים ביצעו את הניסוי הנ"ל לא רק על מנת ליצור סרטון וידיאו ויראלי שימחיש לרבים ויזואלית את הסיכון שמציג להב רחפן בפעולה, אלא במיוחד על מנת לאסוף מידע חשוב שיביא לייצור ולפיתוח רחפנים שיהיו בטוחים הרבה יותר לשימוש.

בפועל, יכול להיות שכבר בעתיד הקרוב נראה כיצד יצרנים איכותיים דואגים לייצר רחפנים שכוללים להבים איכותיים, אך כאלו שיקרסו או ישברו מיד ברגע שבו הם פוגעים באדם תמים. זאת כדי למנוע נזק רב או סיכון חיי אדם.

פגיעת פרופלורים מקרבון בהילוך איטי:

פגיעת פרופלורים מפלסטיק בהילוך איטי: