רחפנים
Drone Racing League – תחרות מרוצים בהשתתפות רחפנים
4 (80%) 1 vote

השיפור המתמיד בעיצוב ובמבנה של רחפנים הביא לכך שהקוואדקופטרים הנמכרים מציגים כבר עכשיו יכולות תמרון מעולות, מהירות מרשימה ועצמאות סבירה. עקב העובדה שתחום זה מושך שחקנים חדשים שרובם הם יצרנים ומשווקים מסין, המחירים של מכשירים אלה הופכים ליותר ויותר נגישים לקהל הרחב.

כל הגורמים האלה יחד הביאו בסופו של דבר לכך שהרחפנים הפכו לרכישה נפוצה לא רק בקרב הפקות יקרות בתחום הצילום וההסרטה, אלא גם אמצעי בידור שאנשים פרטיים רבים יכולים להרשות לעצמם.

דובר רבות על הפופולאריות העולה של מרוצים בהשתתפות של רחפנים. תחרויות אלו מאורגנות בדרך כלל באופן הבא: המתחרים מטיסים את הרחפנים באמצעות משקפי מציאות מדומה וצופים בכל המתרחש בגוף ראשון, באמצעות מצלמה הממוקמת על גבי הרחפן. כמעט כל שטח יכול לשמש כמסלול למרוצים אלו: מחסן, האנגר, אזורי תעשייה נטושים, חניונים תת-קרקעיים, כל שטח עם עמודים ומכשולים (אפילו אזור מיוער כלשהו), שסביבם יצטרכו לתמרן הרחפנים.

עם זאת, עד כה כל המרוצים האלה היו חובבניים בלבד. כיום מרוצי רחפנים מתקדמים לעבר שלב חדש והרבה יותר מאורגן, בדרך להפיכה לתחרות של שחקנים מקצועיים. סרטון פרסומי חדש ל-Drone Racing League שעלה ביוטיוב מרמז על כך. מדובר בטורניר ראשון מסוגו עם לוח זמנים מקובל של עונות ושלבים שונים, שבו ישתתפו הרחפנים ובעליהם, כמובן.

הגרסה המקבילה של מרוצי "פורמולה 1" של רחפנים עברה בדיקה בסוף שנה שעברה, ועל פי התוצאות שהתקבלו, תחום ספורטיבי זה בהחלט מוכן להפוך לאירוע מרהיב ונוצץ: רחפנים שעוברים בשריקה את קו הסיום, תוך כדי ביצוע פעלולים מדהימים באוויר, וכמובן גם תאונות, נפילות, אדרנלין מתפרץ והתרגשות אינסופית – ממש כמו במרוצי ראלי אמיתיים.

במסגרת מרוץ Drone Racing League בשנה הנוכחית מתוכננים שישה שלבים, כאשר הראשון הינו מרוץ במיאמי באצטדיון סאן לייף המתוכנן לחודש זה. חשוב לציין שכל הרחפנים המשתתפים במרוץ יהיו מאותו הדגם. פיתוחו בוצע על ידי מארגני מירוץ Drone Racing League עצמם, המקווים בצורה זו להשוות את סיכויי כל המשתתפים וביטול יתרון של אבזור טכני טוב יותר של הרחפנים, כך שהמשתתפים יוכלו להציג את היכולות והמיומנויות האמיתיות שלהם.