רחפנים
DJI חושפת רחפן פנטום 4
2.1 (41.58%) 203 votes

ענקית הרחפנים הסינית DJI הכריזה על רחפן חדש Phantom 4.

הרחפן כולל מגוון שדרוגים כגון טווח טיסה 5 ק"מ, מהירות טיסה מקסימלית 72 קמ"ש, סוללה חזקה יותר שמספיקה ל-28 דקות טיסה בין כל הטענה, אפשרות "עקוב אחרי" ע"י סימון אובייקט על מסך האפליקציה, יכולת טיסה במקומות סגורים עד למרחק 10 מטרים. השדרוג המשמעותי ביותר של פנטום 4 הוא היכולת האוטומטית של זיהוי עצמים והימנעות מפגיעה בהם.

משמעויות חשובות של המבנה החדש
בראש ובראשונה יש להדגיש את המבנה החדש של פנטום 4. מדובר על דגם שאין לו תתי דגמים אחרים כמו בדגמים קודמים, אך הוא מציג את הקו המוכר של רחפני פנטום עם שינויים חשובים. דגם זה זכה לכינוי "עגבניה", ככל הנראה בגלל המבנה העגלגל שיצרה הסוללה החדשה והגדולה שלו. הסוללה בעלת 4 התאים מציגה נפח של 5,350 מיליאמפר כדי לאפשר טיסה של 28 דקות במצב אופטימאלי.

רחפן DJI Phantom 4

מנועי הפנטום 4 הוגבהו כדי שהלהבים לא ייתפסו בעין המצלמה, ניתן לפרק את הלהבים בשליפה ולא בהברגה, המשקל מגיע ל-1,380 גרם, והמהירות המקסימאלית מגיעה לכ-72 קמ"ש. המהירות נזקפת גם לזכותו של "מצב ספורט" שעוזר במקרים קיצוניים של זרמי אוויר קשים ומונע היסחפות. מעבר להתגברות חשובה זאת, מאפשר מצב ספורט גם תנועה מהירה מאוד ושינוי מהיר של זוויות הטיסה של רחפן פנטום 4.

יכולות שליטה ומעקב
רחפן פנטום 4 מציג כיוון מעניין של שליטה ע"י הכוונה דרך מכשיר הטאבלט, כשמרחק השליטה ברחפן יכול להגיע גם ל-5 ק"מ. מדובר על מערכת שכוללת שידור בווידיאו ברמה של 720 HD (LightBridge) עם תדר של 2.4Ghz (שלגביו יש אישור בישראל).

הרחפן מציג את ה-,Fly with TAP כלומר לחיצה במסך כדי להטיס אותו ליעד הצילום כשהוא שומר על בטיחותו בזכות חיישנים ופונקציות אוטומטיות (כמו חזרה לנקודת ההמראה מבלי להתנגש בדבר כשהוא עושה זאת).

גם מעקב וירטואלי הוא דבר חשוב שמציג פנטום 4 החדש. כאן הכוונה היא לקביעה של נושא הצילום ולזיהוי יכולת הרחפן לעקוב אחר האובייקט שנקבע. בפועל, גם אם המטיס משנה את מיקומו של הרחפן, פנטום 4 דואג להשאיר את אובייקט הצילום במרכז. המטיס יכול לסמן על מסכו את האובייקט, והרחפן יבצע מעקב אחריו תוך כדי הטיסה.

פאנטום 4

לדגם זה יש גם חיישנים מתקדמים שמצטרפים למצלמה ומאפשרים מצב של Active track. זהו מין 'עקוב אחרי' שמבוצע ללא סיכון של התנגשות בעצמים שונים בדרכו של הרחפן. זאת בזכות מערכת חכמה של זיהוי אופטי שמדגישה כי כבר אין צורך להסתמך רק על המטיס שיעשה שימוש בשלט הרחוק או בטאבלט.

בקרת טיסה חכמה במיוחד
נקודה חשובה של Phantom 4 היא זו שמציגה את ציודו ב-2 מערכות עיבוד. מערכת אחת פועלת בשוטף, ומערכת שנייה נחשבת לגיבוי והיא נכנסת לפעולה מיד כשהיא מזהה שבקרת הטיסה קפאה או שהיא קורסת ומסכנת את הרחפן בהתרסקות (מה שנקרא Fly Away). זהו שדרוג משמעותי שאולי לא נראה לעין מבחינה חיצונית, אך הוא מהווה הגברה של ביטחונו של הרחפן.

לפנטום זה יש גם מערכת מיקום כפולה. כלומר שהוא מצויד ב-GPS כנהוג בארה"ב וב-GLONASS כנהוג ברוסיה. זאת יחד עם חיישנים שמאפשרים מניעת התנגשויות במכשולים כמו עצים, גשרים, עמודים ועוד. הדבר מגובה גם בתוכנה שיכולה להטיס את הרחפן לנקודה הנדרשת ע"י המכשיר הסלולרי הנייד בזהירות רבה.

איכותה של המצלמה המשופרת
גם אם האיכות של מצלמות בדגמים קודמים הייתה כבר די מכובדת, הרי שכאן אפשר לראות כיצד פנטום 4 מציע חוויית צילום טובה יותר. מצלמת ה-4K שופרה מבחינה אופטית וגם יכולת הפריימים לשנייה הגיעה עד ל-120fps ברזולוציית 1080 פיקסלים.

מצלמה פנטום 4

המצלמה מחוזקת בשני צדדיה כדי להיות חזקה ויציבה יותר, וגם ה"גימבל" עוצב בתור יחידה אינטגראלית בתוך הרחפן. יחד עם צילום סטילס של 12MP וזווית ראייה של 94 מעלות, קשה לפספס כל אובייקט מעניין שרוצים לצלם.

ולסיכום, המחיר
מחירו של רחפן פנטום 4 בחו"ל הוא 1,399 דולרים, והוא מגיע באריזה הכוללת בתוכה את הרחפן, סוללה, 8 להבים (4 מתוכם להחלפה), מטען, כרטיס זיכרון של 16GB, כבל לחיבור למסך שליטה כגון טאבלט או טלפון חכם, ואף תיק קלקר קשיח למטרת נשיאה.

תכולת אריזה רחפן פנטום 4

מחירו של הרחפן בארץ יהיה 7,199 ש"ח ומלאי ראשון יגיע לישראל לקראת יולי 2016. ניתן לשריין רחפן פנטום 4 – שילחו מייל לכאן info@no-risk.co.il או כנסו לדף המוצר להזמנה מוקדמת ותוכלו לקבל עדכון ברגע שמלאי ראשון מגיע לארץ.