רחפנים
סקירת רחפן פנטום 3 מבית DJI
3.7 (73.33%) 9 votes

מצלמת 4K ומערכת תנועה של 3 צירים מגיעים משולבים עם רחפן הפנטום 3 המהדורה המקצועית מבית DJI . בנוסף לוידאו, המצלמה מסוגלת לקחת תמונות של עד 12 מגה-פיקסל ולשמור אותן בפורמט JPEG או באמצעות פורמט RAW DNG. שלושת הצירים של מערכת התנועה מאפשרים שליטה בצידוד המצלמה ובכיוונונה, ולשמור על ייצוב קו האופק של המצלמה אפילו כאשר הפאנטום נמצא בהטייה. הגדרות מערכת התנועה השונות מאפשרות למצלמה להינעל על אובייקט קבוע, וכן להישלט באופן ידני באמצעות משדר או אפליקציה, או פשוט בכדי לספק למצלמה יציבות.

חבילה זו של הפנטום 3 מסווגת כ-"מוכנה לטיסה",  משמעות הדבר היא שיש בה את כל היסודות שיעזרו לך להמריא – סוללה, מטען, ושלט רחוק (בקר רדיו). בהתאם לאופן השימוש הרצוי, ייתכן שתצטרך גם כרטיס זיכרון microSD להקלטה במצלמה, סוללות נוספות, ומכשיר נייד כדי לגשת לאפליקציה, וכן אבזרים אחרים. כמו כן שים לב שמספר צעדי כיול GPS חשובים חייבים להתבצע לפני הטיסה בכדי להבטיח שבקרת הטיסה הממוחשבת פועלת בצורה תקינה. לכן יש לעיין בהוראות המצורפות לפני הטיסה הראשונה שלך.

מערכת בקרת הטיסה של הפנטום 3

 

בקר ראשי

הנטל של עיבוד הנתונים וניתוח נתוני הטיסה בזמן אמת נופל על הבקר הראשי, שהוא המוח של מערכת בקרת הטיסה הממוחשבת. הוא אוסף נתונים מהמערכת כולה, כולל מהירות מנוע, מיקום GPS, הפקודות שהוא מקבל מהשלט וכן נתונים מחיישנים אוטומטיים נוספים, ומנתח את כל אלו על מנת לדאוג שהפנטום 3 שלך יודע בדיוק איך להתנהג בכל רגע נתון.

ניווט GPS

בשל המורכבויות הקשורות למטוסים עם ריבוי מדחפים, הפנטום 3 מסתמך על מערכת ניווט מבוססת GPS כדי לשמור על יציבות טיסה וכן לספק תכונות נוספות. בעוד שתפעול הרחפן באופן ידני מלא הוא אפשרי, רוב המשתמשים, במיוחד צלמי וידאו, יהיו מעדיפים לבחור באחד מהמצבים בסיוע GPS על מנת לקבל צילום חלק ככל האפשר.

IMU (מערכת מדידה אינטרציאלית)

מערכת מדידה אינטרציאלית (IMU) אשר משתמשת בג'ירוסקופ 6 צירים ובמודד תאוצה בכדי לעקוב אפילו אחר ההטיה הקלה ביותר וכן שינויים בתאוצה. מידע זה מועבר לבקר הראשי ועוזר לשמור על טיסה יציבה.

ESCs

ארבעה בקרי מהירות אלקטרוניים (ESCs) לא רק מעבירים מידע חיוני בקשר למהירות המנועים לבקר הראשי, הם גם שולחים פקודות חזרה למנועים המבוססים על פקודות השלט הרחוק שלך. תקשורת קבועה זו עוזרת לשמור על הפאנטום 3 שלך יציב בטיסה, וכן עוזר לך לבצע את כל תמרוני הטיסה שאתה רוצה, מתנועות עדינות ועד להאצה במהירות גבוהה.

מערכת מיקום לניווט בתוך מבנה

מערכת המיקום לניווט במבנה מקורה משתמשת במצלמה שתוכננה במיוחד, כמו גם גלים על-קוליים כדי לספק פונקציות יציבות בתוך מבנה או קרוב לאדמה כפי שהGPS עושה בחוץ. טכנולוגיה זו מאפשרת לפאנטום 3 לשמור על מיקומו, לעצור את עצמו כאשר הפקדים משוחררים, ולהגיב במהירות לפקודות הטייס גם כאשר ה- GPS אינו זמין

המראה אוטומטית

בלחיצת כפתור אחת באפליקציית הטייס של DJI , הפאנטום 3 יפעיל את מנועיו ויעלה לגובה שנקבע מראש. ירחף במקום, בצורה יציבה וללא תנועה עד שתכוון אותו לאן לטוס.

 נחיתה אוטומטית

כאשר חיבור הGPS זמין, הפאנטום 3 זוכר את המקום המדויק שממנו המריא. פשוט לחץ על כפתור בכדי לגרום לו לחזור לנקודה שממנה המריא

חזרה אוטומטית ל"בית"

אם הרחפן מאבד את האות מן השלט-רחוק מכל סיבה או שהסוללה מתחילה לאזול, תכנית "חזור לבית" תחל לפעול. הרחפן יעלה 20 מטר למעלה ואז יטוס בקו ישר חזרה ל"עמדת הבית" שאתה הגדרת בתהליך כיול הGPS. ברגע שהגיע, הוא יחל לרדת בבטחה אל הקרקע ויכבה את עצמו

 מערכת היגוי חכמה

הIOC (מערכת ההיגוי החכמה)  נועדה להפוך את הטיסה לאינטואיטיבית יותר. שליטת הסיבסוב אשר מאפשרת לרחפן להסתובב ברציפות, יכולה להיות מבלבלת במהירות אם אתה לא מצליח להבדיל בין קדימה לאחורה, השליטה ברחפן שלך עלולה להסתבך, למשל ניסיון לזוז ימינה יגרום לרחפן לזוז שמאלה או שלחיצה על ימינה תגרום לו לנוע אחורה. בקרת האוריינטציה האינטליגנטית מונעת מהדבר הזה לקרות, והיא תשמור ש"הזנב" של הרחפן יצביע בערך לכיוון הטייס בכל עת.

 

מצלמת 4K מובנית

מצלמת 4K

המצלמה הכלולה כוללת הקלטת וידאו במהירות של עד 4K30 (4096 x 2160) בפורמט H.264 וכן לוקחת תמונות JPEG וDNG RAW ב12 מגה-פיקסל. תושבת המצלמה נעה באמצעות מערכת 3 צירים משולבת המספקת ייצוב תמונה, כמו גם שליטה בצידוד וכוונון המצלמה. התוכן נשמר ישירות לכרטיס microSD

רזולוציית הוידאו ומספר התמונות לשנייה

DCI 4K (4096 x 2160) – 24p, 25p, 30p
UHD 4K (3840 x 2160) – 24p, 25p, 30p
1080p (1920 x 1080) – 24p, 25p, 30p, 48p, 50p, 60p
720p (1280 x 720)– 24p, 25p, 30p, 48p, 50p, 60p

זווית צילום של 94 מעלות

המצלמה כוללת עדשה עם זווית צילום של 94 מעלות , שהיא צרה יותר מזווית עדשת עין דג על מנת שלא לעוות את התמונה, אך עדיין רחבה מספיק בכדי לאפשר לכידת תמונות איכותיות.            העדשה כוללת צמצם עם נקודת פוקוס מירבית של f/2.8 ומכילה 9 אלמנטים, כולל עדשה כעורה.

 תושבת מבוססת 3 צירים מובנית

התושבת מספקת יציבות על ידי ניטרול תנועות לא רצויות כגון חבטות רוח או רטט וגם שומר על ייצוב קו האופק בזמן שהרחפן מבצע הטיות, הג'ויסטיקים שעל השלט הרחוק (בקר הרדיו) יאפשרו לך שליטה ידנית בצידוד ובכוונון המצלמה

 

אפליקציית DJI לאייפון ולאנדרויד

אפליקצייה פאנטום 3

שליטה וצפייה במצלמה

צפה בשידור חי עם  אפליקציית הפיילוט החינמית למכשיר האנדרואיד או הiOS שלך. האפליקציה מאפשרת גם שליטה מלאה במצלמה, ומאפשרת לך להגדיר פרמטרים כגון הטיית המצלמה, ISO, מהירויות תריס, איזון לבן, כמו גם התחלת/הפסקת צילום וידאו או תמונות. חיבור המכשיר הנייד למשדר מתבצע בעזרת חיבור USB (כבל זמין בנפרד)

עריכת סרטונים והעלאתם ישירות מהאפליקציה

ברגע שנשמרו, ניתן להוריד את התמונות וקטעי וידאו ישירות לטלפון ובנוסף ניתן לערוך את הוידאו ואף להוסיף מוסיקה, טקסט, ועוד, ולאחר מכן לשתפו בפייסבוק, אינסטגרם, או רשתות מדיה חברתית אחרות – אפילו בזמן שהרחפן עדיין באוויר. אם יש לך חיבור לאינטרנט, אתה יכול אפילו להזרים את הווידאו בשידור חי ל- YouTube

סימולטור טיסה

האפליקציה היא לא רק לטיסה. סימולטור טיסה מובנה יאפשר לך לבצע תרגול לפני הטיסה בשמיים. יומן טיסה יאפשר לך לבדוק את כל הטיסות שלך בעבר, עם הזמן, התאריך, משך הטיסה, ואפילו תמונות וקטעי וידאו שצילמתם במהלכן.

לפרטים נוספים ולרכישה באתר נו ריסק ניתן להיכנס לדף המוצר פנטום 3.

סרטון הדגמת יכולות תעופה וצילום של הרחפן DJI Phantom 3