רחפנים
DJI חשפה רחפן להדברה של שטחים חקלאיים
4 (80%) 1 vote

מהיום לא חייבים לרסס בצורה מגושמת

נראה כי בעתיד המאוד לא רחוק בלא מעט מדינות בעולם כבר לא נראה כיצד חקלאים ועובדיהם עוברים משיח לשיח עם מתקן ריסוס מגושם ומנסים להתמודד עם המזיקים שפוגעים בתוצרת החקלאית שלהם. היצרנית הגדולה DJI מסין תהפוך את החיים של חקלאים רבים לקלים יותר בזכות הדגם החדש שלה ה-Agras MG-1.

מדובר על רחפן ייעודי שמציג את הרצון של החברה להתרחב לתחום חשוב מאוד. במדינות רבות יש היום חקלאים שמתמודדים עם ריסוס מסורבל ומגושם, והם ישמחו להכיר רחפן מתקדם שיש לו כלי קיבול המותאם לחומרי הדברה ומסוגל להדביר בצורה מדויקת שטחים גדולים כשהחקלאי מעורב רק בצורה מינימאלית. כך גם מתאפשר ריסוס במקומות אליהם מתקשים החקלאים להגיע.

לכל חקלאי מזל"ט יעיל משלו

חקלאים שיבחרו בכך יוכלו להצטייד ב-DJI Agras MG-1 וליהנות מרחפן שיש לו 8 מדחפים ויכולת קיבול של 10 ק"ג נוזל ריסוס על מנת לכסות שטח של 7-10 דונם בשעה. חברת DJI טוענת כי דגם זה יכול לטוס במהירות מרבית של עד ל-8 מטר לשנייה, כשהוא גם מתאים עוצמות ריסוס למהירותו על מנת ליצור כיסוי מקסימאלי לסוגי גידולים שונים.

לרחפן זה גוף אטום לחלוטין, יש לו מערכת קירור צנטריפוגלית משולבת שמשלשת את משך חיי המנוע, ו-3 מסננים שחוסמים גם כניסת אבק, חלקיקים גדולים וערפל. כך מדובר על רחפן חזק שאינו מחליד ועמיד נגד מים ואבק. עבור החקלאי, הרי שמדובר גם על כלי מצוין שאותו הוא יכול לשטוף בתום הפעילות כדי לקפלו ולאחסנו עד לריסוס הבא.

נתונים מרשימים מאפשרים פעילות מלאה

קל לזהות את הנתונים המצוינים של ה-Agras MG-1 של DJI. לרחפן יש מערכת בקרת טיסה שיחד עם מכ"מ גלי מיקרו מבטיחים דיוק נקודתי ברמה של סנטימטר בכל טיסה. רחפן זה יודע לסרוק בזמן אמת את השטח ולשמור אוטומטית על מרחק וגובה המתאימים לעבודה מול הצמחים שהוא מרסס. זאת תוך התמקדות בכמות החומר שנדרשת להדברה של כל צמח.

ראוי לציין כי הדברה כזו ע"י רחפן מתקדם יכולה לאפשר לחקלאים לצמצם את חשיפתם לחומרים הכימיים של הריסוס. החקלאי שולט ברחפן ע"י שלט רחוק עם לוח תצוגה המדווח על הפעילות בזמן אמת. ההפעלה היא קלה, ואם הסוללה מתרוקנת הרחפן יודע "לחזור הביתה" לטעינה (ולחזור לרסס לאחר ההטענה בדיוק היכן שהפסיק). זמן ממוצע של טיסה הוא כ-12 דקות בין כל הטענה.

המחיר של הרחפן החקלאי יהיה 15,000 דולר, ו-DJI מתכוונת להשיקו בקוריאה ובסין תוך חדירה לשווקים נוספים בעתיד. לפי הערכות, מחירו בארץ יגיע לכ-80,000 ש"ח.