רחפנים
משטרת הולנד תתקיף רחפנים באמצעות נשרים
5 (100%) 1 vote

רחפנים יוצרים הזדמנויות לצילומים של אירועים ייחודים מזוויות בלתי רגילות, עוזרים להעביר מטענים לאזורים ללא גישה נוחה ומספקים עוד מגוון שימושים יעילים. אך תמיד יהיו אנשים שינצלו כל מכשור טכני למטרות לא מוסריות – רווח באמצעים לא חוקיים או לשם שעשוע.

העלייה במספר המקרים הקשורים לחדירה למרחב הפרטי וריגול באמצעות רחפנים הביא לכך שמדינות רבות אימצו חוקים למניעה ומיגור תופעה זו. אך מלבד לחוקק את החוק, חשוב למצוא גם מנגנונים יעילים שיאפשרו לאכוף אותו. למשל, ביפן תבוסס מחלקה שלמה של רחפנים-שוטרים שיטוסו ברשתות וילכדו מפרי חוק מעופפים. קיימים פיתוחים צבאיים רבים. כמו כן, קיים עניין רב ביירוט מלא. אך משטרת הולנד החליטה לבחור בפיתרון אלגנטי יותר. במקום להשתמש במכשירים טכניים ללכידת רחפנים, הם מציעים להשתמש בנשרים מאומנים.

הממשל כבר ביסס שיתוף פעולה עם חברה באילוף חיות בר בשם Guard From Above. כרגע הפרויקט נמצא בשלב הניסיוני שיאפשר להחליט האם ציפורי הפרא מתאימות למשימות כה חשובות. הסרטון מראה מתקפה של נשר על רחפן מסוג DJI Phantom.

אין ספק שציפור עצומה כזאת תוכל להפיל מכשיר מעופף קטן. מה שצריך לוודא, זה שהתוקף עצמו לא ייפגע בתהליך. אחד מהפתרונות לבעיה זו יכול להיות מיגון מיוחד לציפור. כך או כך, התוצאה של הניסויים האלה אכן מעניינת מאוד.