רחפנים
חברת AT&T שואפת להכתרתה כחברה הגדולה בארה"ב לרחפנים
דרג את הכתבה

חשיפת המידע המפתיע לגבי חטיבת הרחפנים

יש לא מעט דברים להגיד על קונצרן תקשורת גדול כמו AT&T אבל נראה כי אחד הדברים הנכונים ביותר הוא זה שמציג את החדשנות שלה בכל הקשור לחשיבה לגבי מוצרים ושירותים בתחום התקשורת. כנס מהסופ"ש האחרון חשף מידע לגבי החשיבה החדשנית של חברה ענקית זו.

מדובר על חטיבת רחפנים גדולה שכוללת מאות פריטים אותם פרסו אנשי החברה בכל רחבי ארה"ב. התפקיד העיקרי של הרחפנים של AT&T הוא סיוע למספר עצום של 20,000 טכנאי החברה שעובדים בשטח לנטר ולפקח על תקינות האתרים הסלולאריים.

נראה כי מדובר רק בהתחלה של מהלך גדול יותר, ומנהל התכנית, ארט פרגלר, מספר על תכניות עתידיות ולא מעט פרויקטים שנמצאים כעת בשלב הפיתוח. פרגלר מציג את היתרון של הרשת בכל הקשור לגודלה העצום ולפריסתה.

מה תוכל לעשות החברה עם צי הרחפנים שלה

AT&T פועלת בשטח על מנת להיות המפעילה הגדולה ביותר של רחפנים בארה"ב. את זאת היא עושה במטרה לספק שירותים שונים כמו מעקב אחר נתיבי תעופה של כתב"מים מסוג רחפנים, כשהדבר יכול להשתוות לתפקיד הבקר שעובד במגדל הפיקוח של שדה תעופה.

גם משלוחים, כמו אלה של חברות אחרות כאמזון למשל, הם כאלו שיבוצעו ע"י רחפני החברה (שמר פרגלר הסביר כי הם לא מיוצרים ע"י AT&T, אלא ע"י מספר ספקים אותם לא חשף הבכיר, והם מגיעים במספר גדלים וצורות).

כדאי לדעת שהיום הרחפנים של AT&T מופעלים ע"י צוות הכולל 2 טכנאים (אחד מטיס את הרחפן והשני מפקח שהרחפן לא נקלע לבעיות). זאת מאחר וחשוב להבין כי טיסה סביב אלמנט כמו אנטנה סלולארית דורשת הן מיומנות והן פיקוח צמוד.

פיתוחים מעניינים שמושכים תשומת לב

נראה כי בענקית התקשורת AT&T באמת לא מפסיקים לעבוד מאחר וניתן לראות כיצד החברה שוקדת על פיתוח מעניין מאוד. מדובר בשימוש ברחפנים שישמשו כאתרי סלולר ניידים אותם ניתן יהיה להפעיל במקומות ללא קליטה. כך ניתן יהיה להפעיל טלפונים סלולאריים הן במקומות מרוחקים מאוד והן במקרים של אסון טבע למשל.

לא רק במצבים בהם אנטנות סלולאריות לא מכסות שטח שמספיק ליצירת תקשורת רציפה, אם בכלל, מטפלים ב-AT&T, אלא גם שיתוף פעולה עם נאס"א הוא משהו שקורה בימים אלה. החברה מנסה לפתח עם נאס"א מערכת פיקוח של רחפנים. אמנם קיימת בעיה של רגולציה, אך גם כאן מסביר פרגלר כי רשות התעופה האמריקאית פועלת ליצירת מערך חוקי שיכסה את עניין הרחפנים.