רחפנים
אשדוד בדרך להפוך לעיר הרחפנים
5 (100%) 1 vote

הבשורה שיצאה מכנס הכלים הבלתי מאוישים

כנס הכלים הבלתי מאוישים שנערך לאחרונה בתל אביב הצביע על כך שעיר החוף הדרומית אשדוד תהפוך להיות עיר של רחפנים בקרוב. כלומר שבפועל יופעלו בעיר רחפנים במשימות ציבוריות שונות, במשימות מסחריות חשובות, וגם חובבים יוכלו ליהנות יותר מהמרחב האווירי שייווצר להטסת כלי הטיס הנפוצים והאהודים כל כך לאחרונה.

אשדוד נבחרה כשותפה למיזם רחפנים מרתק

תא"ל במילואים זיו לוי היה טייס קרב בחיל האוויר ומפקד בסיס בחיל, והיום בהיותו מייסד ושותף בחברת SKYRAILS הוא לא רק אדם מוכשר שמציג חברה ישראלית מתקדמת מאוד בתחום הרחפנים, אלא גם מסביר שאשדוד נבחרה ע"י חברתו כשותפה למיזם החלוצי בתחום הרחפנים.

כבר בעוד מספר חודשים תפרוס סקייריילס מערכת שפיתחה ומשימתה לתכנן מרחב אווירי המתאים ל"עידן הרחפני" בו אנו חיים היום. כך תהפוך אשדוד לעיר חכמה שבה יוזמות שונות ומהלכים עירוניים מסחריים יבוצעו בצורה מתקדמת הרבה יותר.

מערכת מסודרת להטסה בטוחה

המערכת של סקייריילס תתכנן נתיבי טיסה לרחפנים השונים ותיצור אזורי טיסה בהתאם. כל זאת תוך התייחסות לאילוצים ולסיכונים כמו מבני ציבור, גני ילדים, תשתיות חשמל, מנופים של חברות בנייה, שריפות, אירועי ספורט ועוד. גם נגד תנאי מזג אוויר קשים יודעת המערכת לתת תשובה.

המערכת תדגיש את החשיבות של רגולציה וחוקים בתחום הרחפנים בישראל. הדגמת המערכת הראתה כיצד רחפן יכול להביא משאף לאדם שנמצא במקום מרוחק וסובל מקוצר נשימה. תכנון המסלול ע"י תוכנה והתייחסות למכשולים ולתנאי הסביבה, הביאו לביצוע מדויק של הרחפן.

המרכז האמריקאי שמחכה לסטודנטים ישראליים

תושבי אשדוד ומטיסים אחרים שירצו להכיר את עבודת הרחפן בצורה רצינית ולהטיסו בהתאם ליכולות שלו ולתנאים המצויים בשטח, ישמחו להכיר את מרכז ההדרכה וההכשרה בעיר דייטון שבמדינת אוהיו בארה"ב. מרכז זה שימש בעבר להדרכת מטיסי מפציצים במלחמת העולם השנייה, והיום ניתן ללמוד בו על הפעלה של כתב"מים (כלי טיס בלתי מאוישים), תחזוקה, סנסורים, מטאורולוגיה ועוד. המרכז מיועד לחברות ולסטודנטים שרוצים לבדוק כלי טיס חדישים כמו רחפנים.