רחפנים
צה"ל מעוניין לרכוש רחפנים מתאבדים
דרג את הכתבה

כלי לחימה שיכול לשנות את פני הקרב

צבא הגנה לישראל הוא צבא טכנולוגי שמקפיד להתחדש כל הזמן בציוד לחימה מהמתקדמים בעולם. בזכות התעשיות הצבאיות של ישראל יש אפשרות לצייד בכל פעם מחדש את צה"ל בכלים מתקדמים שיכולים בנקל לשנות את פני שדה הקרב ואת מהלך הלחימה.

כך אומרים על רחפן שאותו ניתן לשאת בתיק ולפוצצו בלחיצה בטאבלט ככזה שיסייע ברמת המג"ד וישנה באמת את פני הקרב. רחפן כזה מצויד במצלמת HD שמשדרת למשתמש עד לרגע בו מתפוצץ הרחפן במקום הרצוי.

איך זה יעבוד בשטח

בפועל מדובר על חייל ששולט ברחפן, בוחן את התצלום האווירי ששולחת מצלמת הרחפן אל הטאבלט, מסמן את המטרה הרצויה, ומבצע פעולת לחימה בשיטה של "שגר ושכח". במקרה והחייל רוצה להחזיר את הרחפן עליו ללחוץ על "חזור". רחפן כזה יכול בהחלט להציג ביצועים מדויקים בלא מעט משימות.

שני דגמים מתקדמים של התעשייה האווירית

לתעשייה האווירית של ישראל יש שני דגמים של רחפנים כאלו להציג לצה"ל. האחד הוא "רותם" שמעניין מאוד את צה"ל בזכות משקלו הקל, יכולת הנשיאה שלו בתרמיל גב של הלוחמים, ושימוש גם בעת איסוף מידע. רחפן זה כולל מנשא המיועד לשני רימוני רסס ויש לו אמצעי תקשורת וגם מצלמה חדשנית ומתקדמת.

דגם נוסף הוא "ברקן ירוק" שיכול לטוס באמצעות מנוע חשמלי תוך שהוא שומר על חשאיות רבה במהלך כל פעולה. כך, לאחר זיהוי של מטרה רצויה ולאחר איסוף מידע רלוונטי הרחפן מתביית על המטרה ומתפוצץ בצורה מדויקת באמצעות ראש נפץ קרבי ששוקל כ-4 ק"ג. לכן אין ספק שמדובר על נשק מאסיבי וחכם ביותר.