רחפנים
משלוחים ע"י רחפנים מבית אמזון
4 (80%) 1 vote

אמזון מוכיחה את יכולותיה בסרטון שהפיצה

לפני כשנתיים הכריזה אמזון האמריקאית שחזונה הוא להציג פרויקט רחפנים מרשים שיאפשר משלוח של חבילות למזמינים מוצרים באתר שלה. היום כבר מספקת אמזון את התוצאה של פרויקט Prime Air בסרטון שהעלתה ביו טיוב ובו רחפן המספק מוצר בתוך 30 דקות.

בסרט נראה אבטיפוס הדומה לשילוב של מסוק ומטוס אשר מצויד במערכת פרופלורים כפולה, אחת כדי להמריא אנכית ולנחות והשנייה לנוע במאוזן ליעדו. רחפן זה מגיע אל יעדים ברדיוס 24 ק"מ ויש לו חיישנים המסייעים להתחמקות ממכשולים באוויר ובקרקע.

שיתוף הפעולה שנדרש מהצרכן

אמזון מדגישה שגם לצרכן שקונה מהחנות הווירטואלית שלה יש חלק בקבלת המשלוח. בפועל מדובר על כך שהצרכן אמור לסמן לרחפן את המיקום שבו הוא רוצה שינחת. עליו לעשות זאת באמצעות שלט קטן עליו האות האנגלית A. הרחפן יזהה שלט זה וינחת עליו כדי לשחרר את החבילה. לאחר מכן יעזוב את המקום חזרה ל"בסיס הבית" שלו במחסני אמזון האזוריים.

אמזון כבר עובדת על רחפנים נוספים

נראה כי אמזון הענקית לא שוקטת על שמריה גם בכל הקשור לרחפנים והיא מפתחת נכון לעכשיו משפחת רחפנים אחת גדולה ומתקדמת. כך מציין דובר החברה ומדגיש כי לכל רחפן יהיה עיצוב שיתאם לסביבה בה יפעל. אך כל זה ייצא לפועל רק לאחר שאמזון תשלים את מאמציה מול רשות התעופה הפדרלית של ארה"ב על מנת לקבל אישור להפעיל רחפנים במרחב אווירי מוגדר.