גו פרו
6 האביזרים המומלצים ביותר לגופרו שלך
1.8 (35.71%) 14 votes

ראוי לדבר על האביזרים הנלווים שנמכרים היום לכל חובבי האקסטרים שיש להם מצלמה כזו או שמתכוונים לרכוש בקרוב דגם של אחד החברות המובילות. זאת מאחר והאביזרים כבר הפכו מזמן להיות חלק משימוש מלא וממצה בכל מצלמה רצינית. בשטח אפשר למצוא היום לא מעט מטיילים, ספורטאים וכד', שעובדים עם אביזרים איכותיים ומגוונים מאוד.תספיק לנו בדיקה מהירה בלבד כדי להכיר שלל אביזרים חשובים שבלעדיהם לא תהיה מצלמת האקסטרים מושלמת. מצוף עם דבק מיוחד, התקן בטוח להצמדה לגלשן, רצועות ראש אלסטיות לצוללנים ומטפסי הרים, ומעמד לאופניים או אופנוע, הם חלק מהמוצרים המשלימים שיש להם ערך רב בעת צילום הפעילות המאומצת ע"י המשתמש.

חשוב להדגיש שלא כל אביזר שווה את הכסף שמוציאים עליו. זאת בין אם בשל העובדה שהוא לא ממש נחוץ ובין אם בגלל שהוא לא איכותי ולא יעיל מספיק. אם נבדוק לעומק את מה שאמור להציע לנו מעמד לאופנוע/אופניים לדוגמא, נראה שאם אין לו זרוע מתכווננת להתאמת זוויות הצילום או אם הוא לא מותאם בשלמות לכידון, אין לו מה לתרום לנו גם אם קנינו מצלמת אקסטרים מעולה.עוד מוצר שיכול להציג לנו דוגמא טובה לאיכותם ולחשיבותם של אביזרים למצלמות אקסטרים הוא רצועת הקסדה, שללא איכות גבוהה שלה כל רוכב אופניים וכל שייט קיאק וכד' יסבלו קשות ללא אוורור בעת הצמדת המצלמה. דברים אלו לא תמיד מזוהים מראש ע"י רוכשי מצלמות אקסטרים ואביזרים נלווים, ולכן חשוב להתמקד בצורת השימוש האישית כדי ליצור הפעלה נוחה בכל מצב.

 

Sling-Right

 

בדיקת התאימות של כל אביזר

התאימות של אביזר למשתמש היא דבר שמורכב משני דברים. בראש ובראשונה יש לזכור כי אביזרים מסוימים מתאימים רק למצלמות של חברה מסוימת. זאת בשל רצונה של חברה מובילה לייצר גם אביזרים נלווים שישדרגו את השימוש בדגמיה ויציגו אותה כחברה שמוכרת את כל מה שצריך בדרך לתיעוד מוצלח של פעילות אתגרית ע"י חובבי טבע, ספורט, טיולים, אקשן וכיו'.הדבר השני הוא זה שמדבר על התאמה לפריטים שצוינו לעיל (כמו קסדות, גלשנים, אופניים וכד'), וכמובן גם לגוף של המשתמש עצמו. הרעיון הוא להציג אלמנטים כמו ואקום, מדבקות ואלסטיות כדי להצמיד את המצלמה בצורה בטוחה ולראות כיצד גם מאמצים ותנועות חדות לא גורמות לה להשתחרר או לפגוע ברמת הצילום.

 

1# שלט לגופרו

remote_iso1

 

אם בעבר הרחוק שלטים היו מתאימים רק למוצרי אלקטרוניקה גדולים, הרי שהיום גם עבור מצלמת גופרו אפשר להוסיף היום שלט רחוק מצוין. שלט כזה יכול להגיע עם מסך LCD ברור שיהיה עמיד אפילו למים. כך יוכל כל חובב אקסטרים לבצע כל פעילות שהוא רוצה בכל מקום מבלי לדאוג יותר מדי לשלמות של השלט.שלט איכותי למצלמות גו פרו יאפשר שליטה מלאה על כל הפונקציות של המצלמה. כך, לא רק פעולות כמו כיבוי והדלקה יתאפשרו למשתמש, אלא גם ניהול פונקציית הצמצם ועוד. בעזרת כפתור הגדרות של השלט יכול כל אחד לכוון במהרה את ההגדרות ואף לסמן לו רגעים מסוימים מתוך צילום הווידיאו שאותו הוא מפיק.נתונים מסוימים מראים עד כמה שלט למצלמת גופרו הוא מוצר מצוין. כשטווח השליטה גדול מאוד, כשאפשר לשלוט על מספר רב של מצלמות בו זמנית, כשהשלט עמיד לא רק לתנאי שטח אלא גם למים בעומק סביר, וכשקיבולת הסוללה גבוהה, הרי שמדובר במוצר שיכול לתרום רבות לתיעוד מרשים הרבה יותר של מצלמות גופרו מצוינות.

 

 

#2 מוט טלסקופי

gopro_pole

 

אחד האביזרים שיכולים להיות חשובים עבור כל חובב אתגרים שעושה שימוש במצלמת אקסטרים הוא מוט טלסקופי איכותי. מוט נפתח כזה שמתאים למצלמות גופרו יכול להוביל כל אחד לתיעוד מדויק ונוח יותר של הפעילות המאתגרת שהוא מבצע. אין ספק שהיום מדובר במוצר מבוקש מאוד ע"י חובבי סלפי ואקסטרים גם יחד.אלו שמעוניינים לרכוש מוט כזה צריכים לבדוק את המידות שהוא מציג. זאת מאחר ומעבר למידה שלו כיחידה קבועה, הוא גם יכול להיפתח כמוט נשלף ולסייע לכל אחד לצלם בהתאם לצרכים המדויקים שלו בכל נקודה בה הוא נמצא. היום כבר אפשר למצוא מוטות איכותיים מאוד שמשרתים לא מעט חובבי אקסטרים בעלי מצלמות גופרו בכל רחבי הארץ. עוד דבר שיש להתייחס אליו כשמדברים על מוט טלסקופי למצלמות אקסטרים הוא עניין העמידות של פריט זה. מאחר ולעתים הצילום נעשה במקומות בעייתיים, הרי שחשוב מאוד לראות כיצד המוט מיוצר מחומרים חזקים כדי להציג עמידות אפילו מתחת למים. כך, יחד עם נוחות אחיזה ועם חיבור ישיר למצלמה (ללא מתאם) מדובר במוצר מושלם.

 

 

#3 רצועת חזה

maxresdefault (Custom)

מאחר ומצלמות אקסטרים הפכו להיות חלק מחייהם של רבים בארץ ובעולם, הרי שחברות שונות חושבות קדימה כדי לאפשר לכל אחד לצלם מהזווית המעניינת ביותר. כך אנו יכולים למצוא היום רצועות חזה שמתאימות למצלמות גופרו בהן מצלמים חובבי האקסטרים כמעט מדי יום בשלל סיטואציות מאתגרות במיוחד.רצועות אלה מאפשרות צילום מגובה החזה, ומותר לציין עד כמה הדבר יוצר מענה לשני היבטים חשובים. האחד הוא היכולת לתעד ללא כל אחיזה של המצלמה ביד, והשני הוא יצירת זווית צילום מקורית מאוד שיכולה להעביר את הפעילות שמבצע חובב האקסטרים או הספורטאי בצורה הרבה יותר אותנטית. אין ספק שיש כאן תרומה גדולה הן בשעת הצילום והן לאחריה.בעלי מצלמות גופרו שונות יכולים ליהנות היום מרצועות איכותיות של חברות המתמחות בייצור של מוצר כזה. כך הם זוכים לא רק לחוזק ולעמידות, אלא גם להתאמה למגוון רחב של שימושי אקסטרים, להתכווננות מוחלטת, להתאמה לגודלי גוף שונים, וכמובן לתאימות למצלמות של החברות הטובות בעולם. לכן מדובר בפריט שאולי נראה שולי, אך הוא כלל לא כזה.

 

 

#4 רצועת קסדה

gopro-helmet-front-mount (1) (Custom)

שימוש בקסדה הוא חובה עבור כל מי שעולה על אופניו או על האופנוע שלו. לכן זה די ברור שחברות שמציעות אביזרים למצלמות גופרו לא יתעכבו בפיתוח של מוצרים המתאימים לבעלי קסדות. היום, בכל רכיבה על אופניים או אופנוע (בין אם זה בשטח ובין אם זה על אחד מכבישי ארצנו) אפשר ליהנות מרצועת קסדה איכותית שתעשה חיים קלים בעת הצילום.היום אפשר לחבר מצלמות גופרו אל הקסדה בקלות רבה ובלי כל חשש שהמצלמה תיפול או תהיה לא יציבה חלילה. חשוב להבין שמדובר לא רק בקסדות של רוכבים על גלגלים, אלא גם על קסדות של חובבי סקי, קסדות של שייטי קייאקים, ולמעשה כל קסדה שנמכרת היום וכוללת גם חורים לאוורור ראשו של המשתמש בה.רצועת קסדה היא מוצר חכם שיכול להתכוונן במהירות ולהיות מותקן ללא כל קושי. בהיותה של רצועה כזו בעלת גודל אחיד, היא גם הופכת למוצר שקל יותר לרכוש אותו. כך אנו מוצאים לא מעט בעלי מצלמות גופרו שנהנים היום מצילום מקסדת הראש שלהם בין אם הם עושים סקי, סנפלינג, קייאקים ועוד פעילויות שאליהן הם מתחברים.

 

 

#5 רצועת ראש

1_600x500

 

עוד מוצר שזוכה לעניין רב מצדם של בעלי מצלמות גופרו הוא רצועת הראש. הרצון לצלם מבלי לעשות שימוש בידיים מביא לכך שרבים מחפשים פתרון אמין ורציני. כך ניתן למצוא היום רצועת ראש אותה ניתן לחבר בקלות רבה היישר לראש או אפילו אל כובע מצחייה אותו אנו חובשים כשאנו מבצעים פעולת אקסטרים בשטח.כמובן שגם קסדה היא כזו שיכולה להתאים לחיבור של רצועת ראש איכותית. היכולת של רצועה כזו להתכוונן בהתאם לגודל האובייקט עליה מרכיבים אותה, היא כזו שמקלה עוד יותר בהצטיידות במוצר שכל אחד יכול להפיק ממנו את המיטב. יפה לראות כיצד מצלמות גופרו רבות מחוברות היום לראש עם רצועה גמישה שעונה על ציפיותיו של המשתמש. לרצועה טובה יש גם תופסן לשחרור מהיר כדי שניתן יהיה לחבר אותה גם לאביזרים או חפצים שעוביים נע בין 3-10 מ"מ. המידות הגמישות של מוצר כזה מביאות לכך שרבים לא מתלבטים לפני שהם מצרפים גם את רצועת הראש לשלל האביזרים שהם רוכשים עבור מצלמת גופרו איכותית שהם מחזיקים ברשותם.

 

#6 רתמה לכלב

ht_gopro_fetch_harness_2_jc_140826_16x9_992

 

לפעמים זווית צילום מיוחדת בעת פעילות אקסטרים או יציאה לשטח לא חייבת להגיע מנקודת מבטו של האדם שעושה שימוש במצלמת גופרו מסוימת. היום אנו כבר יכולים למצוא מוצר כמו רתמה לכלב שהינה לא פחות מאשר הברקה מקורית ומשעשעת שבעזרתה אפשר לצלם הכול מנקודת מבטו של חברו הטוב ביותר של האדם.את הרתמה לכלב אפשר לחבר בשני מקומונות שונים, החזה או הגב. דבר זה מעניק נקודות מבט שונות בכל צילום והעברת חוויית דרכו של הכלב בצורה מרתקת ואמינה. לרתמה יש מתלה חזה שניתן להסיר אותו כדי שיהיה קל מאוד להעבירה גם אל כלב קטן. אחרי הכול, לכל כלב מגיע לצלם את המצב בחוץ בהתאם לגובהו ולנקודת המבט האישית שלו. אם בודקים לעומק את הנתונים של הרתמה לכלב, רואים איך אפשר לחבר אל הכלב מצלמת גופרו ללא כל דאגה. רתמה איכותית תהיה מיוצרת מחומר שנחשב לידידותי למים, כביס, ועמיד מול התזה או בוץ ושחייה. חיבור והסרה מהירים של הרתמה הם דבר פשוט ונוח עבור כל מי שרוכש שמוצר איכותי שישמור על המצלמה ועל הכלב שלו.